Nesibaigiant ginčams dėl „Linavos“ vadovo posto į jį paskirtas N. Raulinaitis

Į Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus pareigas teismo praėjusią savaitę grąžintas Zenonas Buivydas po kelių dienų vėl buvo atleistas.

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas sako, jog „Linavai“ atsisakius vadovauti nuo kovo 4 dienos paskirtam Vytautui Milėnui, į šį postą antrąkart atleidus Z. Buivydą paskirtas Narūnas Raulinaitis.

„Mes teismą gerbiame, mes suprantame, kad teismo sprendimai neignoruojami, nekomentuojami, o vykdomi, arba skundžiami. Mes Z. Buivydą priėmėme į darbą ir atleidome. Mes įvykdėme teismo sprendimą“, – BNS ketvirtadienį teigė R. Austinskas.

N. Raulinaitis 2021 metais už pareigūno vardo pažeminimą buvo atleistas iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos vyriausiojo tyrėjo pareigų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas gegužės 20 dieną negaliojančiu pripažino „Linavos“ prezidiumo sausio 3 dienos sprendimą atšaukti Z. Buivydą iš pareigų bei nurodė jį grąžinti į generalinio sekretoriaus pareigas, taip pat jam priteisė 18,9 tūkst. eurų už priverstinę pravaikštą bei 18,6 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

Be to, teismas teigė, jos prezidiumas, kurio narių kadencijos jau buvo pasibaigusios anksčiau, „neturėjo teisės veikti ir priimti skundžiamo nutarimo“.

R. Austinskas sako, kad „Linava“ šį teismo sprendimą skųs.

N. Raulinaitis 2021 metais už pareigūno vardo pažeminimą buvo atleistas iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos vyriausiojo tyrėjo pareigų.

 

Gegužės 29-ąją Registrų centrui pateiktuose dokumentuose nurodyta, kad asociacijai vadovauja Z. Buivydas, o įgaliojimų eiti šias pareigas pradžia – gegužės 21-oji.

Z. Buivydas žada rengti naujus prezidiumo rinkimus

Z. Buivydas remdamasis kitais teismų sprendimais sako, kad jį iš pareigų atleidęs „Linavos“ prezidiumas, kurio rinkimai nevyksta jau kelerius metus, yra nelegitimus, jo sprendimai neteisėti bei save laikydamas teisėtu asociacijos vadovu žada organizuoti naujo prezidiumo rinkimus.

Jis tikino prezidiumo sprendimo jį atleisti neskųsiantis.

„Jie nori mane įvelti, kad aš tą skųsčiau. Aš to neskųsiu. Tegul jie dabar pateikia dokumentus į Registrų centrą ir tegul įregistruoja (naują vadovą – BNS). Įregistruos, aš išeisiu tą pačią minutę. Bet jie neturi legitimaus organo, kuris gali priimti tokius sprendimus“, – BNS ketvirtadienį sakė Z. Buivydas. 

„Įsivaizduokite, kad Seimas nedaro rinkimų ir toliau dirba tas pats – visi jo priimami nutarimai ir teisės aktai yra nelegitimūs“, – kalbėjo jis.

Z. Buivydas tikino „tiek formaliai, tiek realiai“ einantis „Linavos“ vadovo pareigas ir organizuosiantis naujo prezidiumo rinkimus.

„Linavos“ prezidentas R. Austinskas Z. Buivydo teiginius apie prezidiumo nelegitimumą vadino manipuliacijomis ir teigė, kad „jis kalba, kaip jam palankiau“.

„Jeigu jis (prezidiumas – BNS) nelegitimus, tai ir išregistruokite jį iš Registrų centro“, – sakė R. Austinskas.

Z. Buivydas anksčiau BNS teigė, jog dvejų metų kadencijai renkamo „Linavos“ prezidiumo, prezidento ir revizijos komisijos rinkimai nevyksta ketverius metus.

Savo ruožtu „Linava“ anksčiau teigė, jog sprendimas atleisti Z. Buivydą priimtas, nes dauguma jo narių neteko pasitikėjimo dėl jo priimamų sprendimų, pažeidžiančių asociacijos ir jos narių teises bei keliančių žalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Buvęs asociacijos narys

 Buvęs asociacijos narys portretas
Linavos griūtis prasidėjo nuo p.p.Pelėdos ir Erlando Mikėno.Visi vežėjai tai puikiai žino.

kaunietis

kaunietis portretas
Manau kad su Austinsku nepasidalino tai ir buvo atleistas
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių