Protestas dėl „Lifosos“ uždarymo: iš ko gyvens 900 šeimų?

Apie 300 protestuotojų prie Vyriausybės rūmų Vilniuje trečiadienį surengtame mitinge reikalauja nuo planuojamo uždarymo apsaugoti Kėdainių fosforo trąšų gamyklą „Lifosa“.

Vienos mitingo organizatorių – profesinės sąjungos „Solidarumas“ – pirmininkė Kristina Krupavičienė sako, kad mitingo tikslas padėti išsaugoti apie 900 darbo vietų.

„Jeigu uždarys fabriką, žmonės neturės darbo. Vienas dalykas – iš ko gyvensime – 900 žmonių ir šeimos nariai. Kitas dalykas – valstybė nebetenka mokesčių, nes mokesčius įmonė mokėjo labai gerus, nes darbuotojų atlyginimai irgi labai geri“, – žurnalistams prieš mitingą sakė K. Krupavičienė. 

„Mes visi kaip darbuotojai norime išsaugoti savo darbo vietas. Yra pranešimas – spalio 1 dieną 80 procentų darbuotojų gali būti atleistų ir įmonė užkonservuota“, – žurnalistams sakė įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas.

Dalis mitingo dalyvių vilki oranžinės profesinės sąjungos „Solidarumas“ liemenes bei mėlynos ir pilkos spalvų įmonės „Lifosa“ darbinę aprangą.

Neleisime sužlugti tokiai didelei įmonei su tokiu dideliu darbuotojų skaičiumi ir pelningai dirbančiai įmonei.

Dalyviai laiko plakatus „Nekonservuokite darbo vietų“, „Ne „Lifosos“ konservavimui“, „900 šeimų be pajamų“, mitingo metu skandavo „Leiskit dirbti“.

Mitinge dalyvavęs Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis teigė, kad nuo 2002 metų, kai „Lifosa“ tapo „EuroChem“ grupės dalimi, įmonė valstybei sumokėjo apie 472 mln. eurų mokesčių.

„Neleisime sužlugti tokiai didelei įmonei su tokiu dideliu darbuotojų skaičiumi ir pelningai dirbančiai įmonei“ – kreipdamasis į mitingo dalyvius sakė V. Tamulis.

S. Lisausko / BNS nuotr. 

Nori, kad būtų sušvelnintos sankcijos

Mitinge dalyvavę „Lifosos“ darbuotojai teigė norintys, kad jai būtų sušvelnintos šiuo metu taikomos sankcijos remiantis Vakarų Europoje veikiančių „EuroChem“ grupės įmonių pavyzdžiu.

„Tikimės, kad mūsų atžvilgiu, konkrečiai „Lifosos“ atžvilgiu, būtų taikomos tokios pačios sąlygos, kaip ir Vakaruose dirbančioms įmonėms, (...) atitaikant sankcijas atsižvelgiant į kažkokius proporcingumo principus, kam didesnė žala daroma, ar pačiai Lietuvai, ar žmonėm, ar Rusijai“, – teigė 44 metų Rimvydas Bajoriūnas.

„Kad rusų oligarchas valdo („Lifosą“ – BNS), tai mes visi žinom, bet mes šito negalim pakeisti, (...) šiandieną yra tokia situacija, bet mes nuo jos niekur nedingsim“, – pridūrė jis.

„(Norime – BNS) kad kažkiek tai pasistengtų dėl pačių žmonių, visos Lietuvos. (...) Ne kad nuimtų visas sankcijas, bet kad tikrai leistų dirbti ir kad tikrai nebūtų tokių apribojimų didelių, kaip yra dabar“, – teigė 42 metų įmonės darbuotoja Inga. NAUJAUSI KOMENTARAI

Mielieji

Mielieji portretas
Nepavarkite būti ukraina.

KAIP????

KAIP???? portretas
KAIP GALIMA TIKIETI VYRIAUSYBĖS KALBA ,JEI ATKŪRUS NEPRIKLAUSOMYBĘ ant melo pamatų ir sienų kuriama

Algis

Algis portretas
Manau, kad vyriausybes komentare yra tiesos, zaliavu paeieskoms reikia skirti visa demesi, ieskoti nauju vadybininku, ar net firmu, kurios sugebetu rasti, galbut pazadeti atitinkama atlygi, esamus komersantus atleisti, nes zino tik tuos tiekejus,kuriuos nurodydavo Eurochem. Tai vienintelis sansas gamyklos gyvavimui.Kitaip laukia konservacija.Nelaukit stebuklo nei is putino, nei is LT valdzios.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių