„Vičiūnai“ neigia į Rusiją gabenę kare pritaikomą įrangą: atliekame vidinį tyrimą

Prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl „Vičiūnų grupei“ priklausančios bendrovės į Rusiją galimai gabentos sankcionuotos produkcijos, įmonės atstovai tvirtina, kad žiniasklaidoje pateikta informacija yra neteisinga.

„Griežtai neigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad minėtos atsarginės detalės yra karinės paskirties. Tai yra maisto gamybos įrengimų veiklos palaikymui skirtos detalės, kurios naudojamos mūsų maisto pramonės įrengimų techniniam palaikymui ir niekuomet nebuvo perparduotos iš „Vičiūnų“ įmonių grupės į išorę“, – Eltai perduotame komentare teigė įmonės komunikacijos vadovė Vilma Veverskė.

„Šiuo metu atliekame vidinį tyrimą, taip pat vyksta ir muitinės kriminalinės tarnybos patikrinimas. Bendradarbiausime su visomis institucijomis, kad paneigtume visus šiuos kaltinimus“, – sakė atstovė.

Pasirodžius informacijai, kad „Vičiūnų“ grupės įmonė galimai į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes, prokuratūra ketvirtadienį pranešė dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Šį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atlieka Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai.

ELTA primena, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra Muitinės kriminalinės tarnybos teritorinio skyriaus pareigūnams pavedė atlikti tyrimą dėl galimo „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ tarptautinių sankcijų pažeidimo.

Antradienį naujienų portalas lrt.lt publikavo tyrimą, kuriuo atskleidė, jog „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes.

Pranešama, kad iš Lietuvos į Kaliningradą buvo gabenamos aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriami gaminiai bei technologijos.

„Vičiūnai“ pripažino, kad tokias prekes į Rusiją vežė, tačiau teigia, kad apie sankcijas nežinojo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jei bulves

Jei bulves portretas
su kefyru,tai tikrai pritaikoma kare! Ir chemine,ir garsine prasme,skant!

Aš vietoj Krabo

Aš vietoj Krabo portretas
šitiem parodyčiau vieną iš penkių savo rankos pirštų ir net nesileisčiau į kalbas. Jo biznis - jo reikalas. Jeigu visko netektų ir net neturėtų iš ko gyvent tai ar šita mūsų sušikta valdžia tuo rūpintūsi? Žinoma ne. Tai ir ne jiem nurodinėt. Matjošaičiui svarbu kad jį Kaunas palaiko o ne šita nešvari valdžios bala Jei jau tokie teisingi kodėl tokiam Kasčiūnui galima seime pramušt nutarimą kad aplenkt sankcijas o Krabui išlygų nėr? Kas čia per taisyklės tokios kad vienus kala o kitus maloniai praleidžia?

QWX

QWX portretas
Priešrinkiminė konservatnykų proto pi$@tis...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių