Baudų nemokantiems vairuotojams ruošia apynasrį

  • Teksto dydis:

Baudų surinkimui už padarytus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus Lietuvoje mažėjant, Vidaus reikalų ministerija (VRM) svarsto asmenims, nemokantiems baudų, riboti tam tikras nebūtinąsias paslaugas, skelbia portalas LRT.

Kaip skelbiama, tarp numatomų siūlymų – ribojimas gauti / pasikeisti vairuotojo pažymėjimą ar pasą, panaikinta automobilio techninė apžiūra ir panašiai.

VRM pateiktais duomenimis, 2021 metais skirta per 1,4 mln. eurų baudų už pavojų eismo saugumui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų sumokėta vos beveik 514 tūkst. eurų (36 proc.).

2022 metais skirta 1,7 mln. eurų baudų, iš jų sumokėta beveik 477 tūkst. eurų (28 proc.). Šiemet iki lapkričio 1 dienos buvo skirta apie 2,6 mln. eurų baudų, iš jų sumokėta 409 tūkst. eurų (16 proc.).

Savo ruožtu Policijos departamentas pažymi, kad minėti 16 proc. baudų šiemet buvo sumokėta tik už kelis pačius šiurkščiausius pažeidimus, tuo metu bendrai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus sumokėtų baudų rodiklis šiais metais siekia beveik 70 proc.

Policijos duomenimis, už greičio pažeidimus baudų mokėjimo procentas vienas aukščiausių – jis per pastaruosius kelerius metus siekia 86-88 proc. Panaši dalis pažeidėjų sumoka baudas ir už draudimo sustoti ar stovėti ženklų nesilaikymą – šiemet tokių baudų sumokėta 88 proc.

Vangiausiai pažeidėjai moka baudas, skirtas už pakartotinį vairavimą esant neblaiviems ar apsvaigus nuo narkotikų – jų sumokama apie ketvirtadalį, taip pat tik apie trečdalį baudų sumoka asmenys, bausti už transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės ar kai ji yra atimta.

Atsižvelgdama į prastėjančią situaciją, VRM siūlo keisti baudų išieškojimo mechanizmą. Už tai būtų atsakinga Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Kitoms ministerijoms pagal veiklos sritis taip pat siūloma parengti pasiūlymus dėl prieigos prie nebūtinųjų paslaugų ribojimo, jei asmuo nesumokėjo visų paskirtų baudų už administracinius nusižengimus.

VRM nuomone, siekiant pagerinti eismo saugumo situaciją, reikia peržiūrėti ir tam tikrų baudų už KET pažeidimus dydžius, kurie, ministerijos teigimu, nebuvo peržiūrėti nuo 2008-ųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Roki

Roki portretas
Man moket neapsimoka . Daug turiu . Ir nebemokesiu.

Ricis

Ricis  portretas
Kiek bevogtum iš valstybės,savo neatsiimsi....

Indigo

Indigo  portretas
O tie,kurie nemoka daugiausia baudų, ypač beteisiai,tada jau pradės jas mokėti, nejuokinkit tik,kas važinėjo be teisių,girti,ar panašiai, kaip nemokėjo,taip ir nemokės.Ir aplamai,jeigu mano automobilis techniškai tvarkingas,kodel aš negaliu gauti tech apžiūros?Arba man reikia paso? Aš turiu teisę jį gauti pagal Konstituciją.Tai jau čia gausis asmens teisių pažeidimas.Bet valdžiažmogių nedomina mūsų teisės.
VISI KOMENTARAI 35

Galerijos

Daugiau straipsnių