Ekonomikos komitetas svarstys elektromobilių įkrovos stotelių plėtrą

Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį tarsis dėl elektromobilių įkrovimo stotelių plėtros tendencijų.

Kaip BNS sakė komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, kol kas tiek Europoje, tiek Lietuvoje nėra vieningo elektromobilių įkrovimo tinklo – skirtingas stotelių galingumas, įkrovimo greitis, kai kur reikia turėti nuosavą laidą, kiekvieno tiekėjo stotelėse būtina naudoti jo sukurtą programėlę. 

„Visose stotelėse, kurios yra ir Lietuvoje, ir Europoje, taikomos skirtingos pakrovimo sistemos, skirtingi net laidai, atsiskaitymas irgi skirtingas. Mūsų tikslas, kad Susisiekimo ministerija sukurtų strategiją, gal iki birželio 1-osios pateiktų, kad būtų aiškus atsiskaitymas, vienodi laidai, nesvarbu, kad skirtingos įmonės turės tas pakrovimo vietas, taip bus konkurencijos daugiau“, – BNS teigė komiteto vadovas. 

„Norėtume, kad Lietuva būtų lyderė įdiegiant vieningą pakrovimo stotelių tinklą“, – pridūrė K. Starkevičius.

Jis siūlo sukurti viešųjų stotelių įrengimo ir paslaugų taisykles nustatant jų techninius parametrus: leisti atsiskaityti ir per programėlę, ir banko kortele, ir grynaisiais, viena programėlė veiktų visoje Lietuvoje, vairuotojai galėtų naudotis savo elektros tiekėjo elektra už stotelės operatoriaus nustatytą kainą.

Komiteto pirmininko duomenimis, iki šių metų pradžios Lietuvoje buvo įrengta daugiau nei 1 tūkst. elektromobilių stotelių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gentvilas

Gentvilas portretas
uždraus visus benzinu ar dyzelinu varomus automobilius ir turėsim arba pirkt šitus elektrinius kirogazus(mano babos žodynas :D) arba vaikščiot pėškom. Na dar galima su arkliu bet kur tu ji gausi ir kuo šersi - visi jau beveik išnyko

GGG

GGG portretas
Šalies ginybos klausimus svarstykite...kam tir tie el automobiliai bus reikalingi atėjus dienai X....

Mano teslai

Mano teslai portretas
Nes šalta :))))
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių