Konkurencijos taryba ragina keisti automobilių techninės apžiūros tvarką

  • Teksto dydis:

Tris dešimtmečius galiojanti techninės apžiūros tvarka riboja konkurenciją ir turėtų būti tobulinama bei įtvirtinta įstatyme, teigia Konkurencijos taryba.

Pasak jos, pagal Susisiekimo ministerijos 1993 metais parengtą tvarką Lietuva suskirstyta į 10 zonų, iš jų kiekvienoje veikia po vieną techninės apžiūros įmonę, o jos visos šiuo metu valdo 68 techninės apžiūros centrus ir stotis.

Įmonės buvo atrinktos konkurso būdu, tačiau rinka yra uždara, nes konkrečioms įmonėms suteikta išskirtinė teisė paslaugas teikti neterminuotai. Ministerija sutartis su jomis pasirašė dar 1994–1995 metais. 

Taryba jau ne kartą yra atkreipusi Vyriausybės bei Seimo dėmesį, kad šios bendrovės nepatiria konkurencinio spaudimo.

„Kai jo nėra, verslas turi mažiau paskatų gerinti prekių ar paslaugų kokybę, mažinti jų kainą ar tobulinti jų teikimo būdus“, – nurodo taryba.

Ano jos, techninė apžiūra nėra tokia specifinė paslauga, kad jos negalėtų teikti daugiau įmonių, kurios konkuruotų, o jeigu tam tikri ribojimai būtini, jie turėtų būti proporcingi ir kuo mažiau riboti konkurenciją.

Taryba siūlo, pavyzdžiui, atsisakyti teritorijos suskirstymo, neberiboti įmonių skaičiaus arba jas atrinkti nuolat skelbiant  konkursus. Be to, ji siūlo įtvirtinti kriterijus paslaugų kokybei, saugiklius dėl galimo interesų konflikto, pavyzdžiui, numatyti ribojimus vienai įmonei teikti ir automobilių remonto, ir techninės apžiūros paslaugas.

Taryba pabrėžė, kad tokių įmonių skaičius, paskirstymas ir atrankos reguliavimas turėtų būti nustatytas įstatyme, o ne ministerijos priimtais teisės aktais, kaip dabar.

Savo vertinimą taryba pateikė Seimo Ekonomikos komitetui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Darikite kaip vokietijoje pvz. Mercedes turi ir savo technines aptarnavimo stotis.Gali tartis jeigu yra gedimas gali kartu ir pasalinti gedima ,niekur nereikia vaziuoti.Ir yra labai daug firmu kuriuos atlieka technini aptarnavima,O svarbiausia labai mandagiai nes tai yra ju uzdarbis.

+-+-+-+-

+-+-+-+- portretas
Numatyti ribojimus vienai įmonei teikti ir automobilių remonto, ir techninės apžiūros paslaugas? Nu čia kaip pažiūrėsi, gal verta riboti atlikti sudėtingus ir brangius remontus, bet kai tau sakoma "važiuok pas meistrus, kad sureguliuotų šviesų aukštį" tas labai piktina. Patys gi galėtų paukinėti tą varžtelį, paimti papildomus tris litus ir užkaityti apžiūrą jei kitkas tvarkoje.

Rici

Rici portretas
Pradirbau autorizuotam servise 30metų.Turim visą autorizuotą aparatūrą,.Nuvažiavus į TUV nepraeina,grįžta atgal atspausdinam visus parametrus,rodom klientui ,kad viskas.Ok.Bliat kai nuvažiuoja atstovai su oficialiais popieriais,įvyksta stebūklas,viskas tinka.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių