Seimas nepritarė siūlymui iš aplinkosaugininkų atimti teisę dėl taršos tikrinti lengvuosius automobilius

Seimas nepritarė parlamentaro socialdemokrato Lino Jonausko iniciatyvai iš aplinkosaugininkų atimti teisę dėl taršos tikrinti lengvuosius automobilius ir panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Antradienį už tokias jo pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas balsavo 43 Seimo nariai, 29 buvo prieš, 23 susilaikė. Projektas nebuvo galutinai atmestas, parlamentarai suteikė galimybę jį tobulinti.

L. Jonausko nuomone, aplinkosaugininkams šiuo metu yra primestos perteklinės funkcijos.

„Siūlau atitaisyti klaidą”, – ragino parlamentaras.

Jo teigimu, šiuo metu dėl mažų algų trūksta aplinkosaugininkų, kurie kontroliuotų brakonierius. Parlamentaro duomenimis, jauno aplinkos apsaugos specialisto alga prasideda nuo 900 eurų į rankas.

L. Jonauskas siūlė aplinkosaugininkams palikti teisę stabdyti ir tikrinti dėl taršos tik sunkiasvores transporto priemones. Siekiant mažinti aplinkos taršą, socialdemokratas taip pat ragino pagalvoti apie kitas priemones, pavyzdžiui, nemokamą visuomeninį transportą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Atitaisyti klaidą ragino kolegas ir Seimo narys Artūras Skardžius.

Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo. Šiuo metu teisės aktai nenumato tokios galimybės.

 

Tuo tarpu Aplinkos ministras Simonas Gentvilas apgailestavo, kad yra siūloma nemažinti taršos. Jis tikisi, kad Seimas birželio mėnesį pritars Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektui, kuriame siūloma pirmą kartą nusižengus už padidintą išmetamų teršalų kiekį skirti įspėjimą, o ne baudą.

Seimas yra suteikęs teisę aplinkosaugininkams stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį, taip pat panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų.

Nuo šių metų balandžio mėnesio Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradėjo keliuose prevenciškai tikrinti automobilių keliamą taršą. Per metus planuojama patikrinti nuo 9 tūkst. iki 15 tūkst. automobilių.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, arba transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimas užtraukia baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 500 eurų. Pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas – nuo 600 iki 900 eurų.

Kaip ELTA jau skelbė, parlamentaras Algirdas Stončaitis ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė yra pateikę Seimui Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų projektus, siūlančius švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį.

Kai toks administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą, siūloma pradėti nuo įspėjimo. Šiuo metu teisės aktai nenumato tokios galimybės.

Projektus svarstys Seimo komitetai, o plenariniame posėdyje jie vėl turėtų atsirasti birželio mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valančiūnas

Valančiūnas portretas
Jau keletą metų jav vairuoja automobilį. Policiją jo nestabdė. Ten policija, gamtos inspektoriai dirba savo darbą . Be reikalo savo piliečių neterorizuoja. Lt imkite pavyzdį. Gavę valdžią , nepiknaudžiaukite.

Kapsas

Kapsas portretas
Na jo būtina kuo skubiausiai eliminuoti iš eismo pensinkus, nes tik jie vairuoja 20 metų senumo dyzeliukus kuriuos pajėgūs ysigyti už viso gyvenimo darbą, jie sąžiningai prisilaikydami KET, trukdo oligarchams ir valdžiažmogam, prisipirkusių už mūsų visų pinigus, prabangių galingų automobilių lakstyti keliais ir miestų gatvėmis nesilaikant jokių KET reikalavimų. Šis valdžiažmogų, analogų pasaulyje neturintis, sprendimas nieko bendro su gamtosauga neturi. O ir tie gazdimai milžiniškom baudom, TECH. apžiūrų galiojimo naikinimu, be teismo naikina kitos organizacijos sprendimą, šiuo atveju tech. apžiūrų centrų, kas jau prasilenkia su bet kokia, sveiko proto, teise, ir tai daroma save laikančių CIVILIZUOTA VALSTYBE valstybės valdininkai?!?!

Bobausis

Bobausis portretas
Kodėl šito seimo įstatymai tokie durni. Pasiūlymai taipgi. Gerai sakoma durniai auga nei sėjami nei akėjami.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių