Siūlys švelninti bausmes vairuotojams už padidintą automobilių išmetamų teršalų kiekį

Suteikus teisę aplinkosaugininkams stabdyti ir tikrinti automobilių išmetamų į aplinką teršalų kiekį, Seime atsirado dvi iniciatyvos, kuriomis siūloma švelninti baudas už tokius pažeidimus, pradedant nuo įspėjimo.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė įregistravo parlamentinių Aplinkos apsaugos ir Teisės ir teisėtvarkos komitetų inicijuotą, Aplinkos ministerijos parengtą Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą.

Kodekso pataisas Seimui teikia ir parlamentaras Algirdas Stončaitis. Jis siūlo įspėjimą skirti, kai automobilių išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus dydžius ir taip pat, jei neveikia išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema. Įspėjimas numatytas tik tais atvejais, kai administracinis nusižengimas padaromas pirmą kartą.

Anot A. Stončaičio, tokiu būdu būtų sudaromos sąlygos taikyti švelniausią prevencinio pobūdžio administracinę nuobaudą, išaiškinti vairuotojui jo veiką, įpareigoti jį nutraukti šiuos veiksmus bei įspėti, kad ateityje bus taikoma griežtesnė administracinė nuobauda, t. y. bauda.

Tuo tarpu A. Gedvilienė siūlo skirti įspėjimą, o ne baudą, tik jei automobilio teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius. Jei transporto priemonė yra su neveikiančia išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema galimybė skirti įspėjimą  nenumatyta. Už tokį pažeidimą Seimui siūloma palikti šiuo metu numatytą sankciją – baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 500 eurų.

Parlamentarės teigimu, imtis kodekso pataisų paskatino vairuotojų nepasitenkinimas, kad šiuo metu taikomos per griežtos poveikio priemonės už išmetamų į aplinką teršalų kiekio normų viršijimą, nes yra skiriama bauda ir panaikinamas transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros dokumento galiojimas.

„Gyventojai susirūpinę, kad gali būti situacijų, kai vairuotojas nežino darantis pažeidimą, nes jo automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio elektronika nerodo jokio gedimo“, – sako A. Gedvilienė.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, arba transporto priemonių su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimas užtraukia baudą asmenims nuo 100 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 500 eurų. Pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas – nuo 600 iki 900 eurų.  Įspėjimas už šias veiklas nenumatytas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Siūlau pagavus seną dūmijantį passatą iš karto kišti jį po presu,o savininkui duoti 100 proc.nulaidą isigyti naują elekromobilį

Nu čia dabar

Nu čia dabar portretas
koks čia mažinimas gali būt?Aš tai siūlyčiau išlaipint iš mašinos ir pakart pakelėj,kad kiti bijotų...

Kapsas

Kapsas portretas
Kada pagaliau mūsų proto bokštai supras ir pripažins, kad vienas sveikas žaliuojantis medis pajėgus išvalyti kelių šimtų automobilių išmetamus teršalus, tai gal nustos duoti leidimus plynai kirsti miškus, naikinti sveikus medžius ir kitus želdinius miestuose, miesteliuose pakelėse? Kaip rašė vienas komentatorius, visa ši nesąmonė nieko bendro su gamtosauga neturi, o tik pasipelnymas, ir noras pasipuikuoti prieš pasaulio biurokratus, kad gautų mažiau apgraužtą kaulą.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių