- „Kauno dienos“, BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Transporto priemonių gamintojų stovyklose – skirtingos nuotaikos: vieni kuria bendrus projektus, kiti atsisako arba plėtoja ambicingus užmojus, treti svarsto apkarpyti savo verslą.
Gigantų tuoktuvės
Vokietijos automobilių gamintoja „Bayerische Motoren Werke“ (BMW) kartu Japonijos lydere „Toyota“ kurs vandenilio kuro elementais varomus automobilius.
Vandenilinės kai kurių modelių versijos turėtų rinkoje pasirodyti 2028 m., o varikliai bus sukurti kartu su „Toyota“.
BMW viceprezidentas Michaelis Rathas pareiškė, kad tokie automobiliai būtų patrauklūs pirkėjams, kurie neturi namuose elektromobilių įkroviklių arba kuriems reikia važiuoti didelius atstumus be prieigos prie įkrovimo stotelių.
Kuro atsargų papildymas vandeniliu yra greitesnis nei tradicinių elektromobilių įkrovimas ir labiau panašus į procedūrą tradicinėje degalinėje, pažymėjo M. Rathas.
„Toyota“ ir BMW taip pat ketina plėtoti vandenilinio kuro elementų papildymo infrastruktūrą.
Tikslas – miglose
Švedijos lengvųjų automobilių gamintoja „Volvo Cars“ pareiškė nepasieksianti 2021-aisiais užsibrėžto tikslo iki 2030-ųjų pradėti gaminti tik elektromobilius.
Anot bendrovės, tai iš dalies lėmė lėtas įkrovimo infrastruktūros diegimas ir valstybinių paskatų elektromobilių naudojimui atšaukimai kai kuriose šalyse.
„Visiškas elektrifikavimas išlieka pagrindiniu „Volvo Cars“ gamybos strategijos ramsčiu, tačiau to nebus įmanoma pasiekti iki 2030-ųjų dėl rinkos sąlygų ir klientų poreikių“, – teigiama bendrovės pranešime.
Bendrovė tvirtina dabar sieksianti, kad iki 2030 m. elektrifikuoti automobiliai sudarytų 90–100 proc. jos parduodamų automobilių. Planuojama, kad kitąmet ši dalis sieks 50–60 proc.
Šiuo metu „Volvo Cars“ rinkoje – penki visiškai elektriniai automobiliai, o dar penki modeliai yra kuriami.
BMW ir „Toyota“ sukurti vandeniliniai modeliai turėtų rinkoje pasirodyti 2028 m.
Skausmingas žingsnis
Vokietijos gigantas „Volkswagen“ svarsto galimybes uždaryti kelias gamyklas Vokietijoje ir atsisakyti įsipareigojimo iki 2030-ųjų nebemažinti darbo vietų skaičiaus.
Bendrovės generalinis direktorius Thomas Schaeferis pareiškė, kad pernai pradėta sąnaudų mažinimo programa keliais milijardais eurų atsilieka nuo tikslo.
Pasak jo, padėtis Europos automobilių pramonėje pastaruoju metu komplikavosi, ypač dėl naujų žaidėjų skverbimosi.
Bendrovės vadovybė siūlo uždaryti bent po vieną automobilių ir atsarginių dalių gamyklą. Tai būtų pirmasis nuo „Volkswagen“ įkūrimo skausmingas žingsnis.
Pernai „Volkswagen“ paskelbė apie planus per ateinančius metus sutaupyti 10 mlrd. eurų ir atleido dalį grupės darbuotojų, siekdamas padidinti pelningumą.
BYD įsitvirtina Meksikoje
Kinų koncernas BYD paneigė „Bloomberg“ pranešimą esą įšaldė ketinimus statyti gamyklą Meksikoje.
„Bloomberg“ teigimu, Kinijos gamintojai neva nusprendė luktelėti, kaip susiklostys JAV prezidento rinkimai ir kokios ekonominės politikos bus galima tikėtis ateityje.
Vis dėl BYD atstovybės JAV vadovė Stella Li pareiškė, kad koncernas jokios pertraukos neskelbė – projekto Meksikoje darbai vyksta pagal numatytą planą.
„Automobiliai bus skirti vietos rinkai, o ne eksportui, todėl JAV užsienio politika verslui įtakos neturės“, – teigė S. Li.
BYD Meksikoje jau parduoda kai kuriuos modelius, kuriuos įveža iš Kinijos. Ypač paklausus pikapas „Shark“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Nebenaudojami automobiliai – galvos skausmas kaimynams: bauda siekia ir 15 tūkst. eurų6
Prieš kelerius metus buvo stengiamasi iš kiemų pašalinti nebenaudojamus automobilius. Vis dėlto, seni griozdai iš vietos nepajuda ir toliau, kai kurie automobiliai vienoje vietoje stovi net keletą metų. Neprižiūrėtos transpor...
-
Žinia vairuotojams: tam tikrais atvejais eismo įvykio kaltininką nustatytų draudikai
Seimas svarstys Vidaus reikalų ministrės parlamentarės Agnės Bilotaitės siūlymą supaprastinti eismo įvykių įforminimą, kuriuose nežuvo ir nebuvo sužeistas žmogus, o vairuotojai nesutaria dėl įvykio aplinkybių. ...
-
Naujovė – jautri, bet ne visiems
Įmonės, svarstančios kitąmet įsigyti naują automobilį, turėtų jau dabar atidžiai dėliotis planus, nes, pamiršus svarbią naujovę, gali laukti netikėta staigmena. ...
-
Brangenybės ieško naujų šeimininkų1
Svajojantys savo kolekcijas papildyti unikaliu rodsteriu „Horch 855“ ar itin retu „Porsche 911 SC/RS“, tai galės padaryti jau šį mėnesį. ...
-
Automobiliai – vis saugesni, bet žalų statistika – skaudi1
Visi vairuotojai įpareigoti savo transporto priemones apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu (PCAD), tačiau dažnas, norėdamas jaustis dar ramiau, renkasi ir kasko. ...
-
Ekologiška judumo priemonė – lyg tiksinti bomba5
Rugsėjį Kaune ir Vilniuje vienas po kito nuvilnijo didelių nuostolių padarę gaisrai, kuriuos sukėlė sprogusios paspirtukų baterijos. Prieš tai panašių atvejų fiksuota mažesniuose šalies miesteliuose. Kaip išvengti vis da...
-
„Volkswagen“ sutiko automobilių savininkams Austrijoje išmokėti 23 mln. eurų kompensacijų
Vokietijos automobilių pramonės milžinė „Volkswagen“ pasiekė 23 mln. eurų vertės neteisminį susitarimą su jos automobilių savininkais Austrijoje, nukentėjusiais nuo „dyzelgeito“ skandalo, trečiadienį pranešė Austrij...
-
Vilniuje – vandalų išpuolis: atšauktas autonominio autobuso testavimas4
Trečiadienį Vilniuje turėjęs vykti autonominio autobuso testavimas buvo atšauktas dėl vandalų išpuolio, praneša „Judu“. ...
-
Keičiasi vienkartinių leidimų nuvykti į techninės apžiūros stotį išdavimo tvarka8
Nuo antradienio keičiasi vienkartinių leidimų nuvykti į techninės apžiūros (TA) stotį išdavimo tvarka. Pagal naują Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus įsakymą, tokį leidimą bus galima užsisakyti tik du kartus. ...
-
Didmiesčiai ruošiasi įvesti mažos taršos zonas: apie apmokestinimą kol kas nesvarsto6
Nuo artėjančių metų sausio 1 d. Lietuvos didmiesčiuose turės įsigalioti mažos taršos zonos, tačiau priimti sprendimų savivaldybės neskuba. Panevėžys ir Klaipėda jau praneša apie vietas, kur mažos taršos zonos bus įdiegtos, ...