Vilniuje vyks 700-ajam miesto jubiliejui skirtas festivalis: į nuotykį kviečia specialus gidas

  • Teksto dydis:

Vilniuje, Vingio parke, antradienį vyks festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas sostinės 700 metų jubiliejui paminėti.

Kaip pranešė sostinės savivaldybė, šia proga Vingio parkas taps muzikos arena, kur vyks klasikinės ir populiariosios muzikos koncertai.

Antradienio vakarą čia koncertuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras su solistais Edgaru Montvidu, Aušrine Stundyte, Ieva Prudnikovaite ir Kostu Smoriginu. Diriguos maestro Ričardas Šumila. 

Antroje festivalio dalyje numatytas Lietuvos atlikėjų duetų vakaras. Čia pasirodys daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių, kurie specialiai šiam renginiui bus sujungti į duetus. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai interpretuoti legendiniai kūriniai.

Vakaro kulminacija taps užsienio grupių „Clean Bandit“ ir „Bastille“ koncertai.

Festivalio metu Vingio parke veiks įvairios veiklos vaikams ir suaugusiems.

Visi festivalio koncertai – nemokami ir atviri visiems.

Anot savivaldybės, nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių šių metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Specialus 700 Vilnių talpinantis gidas kviečia į nuotykį

Vilniaus savivaldybės nuotr. 

Kur verdama varnalėšų kava, kiek dvarų ir rūmų yra Vilniuje, kur geriausia stebėti saulėlydžius, kas slypi miesto požemiuose, o kas – ant stogų – daugybė istorijų ir rekomendacijų – specialiame leidinyje ,,700 Vilnių. Miesto tyrinėjimo gidas“. Jubiliejaus proga „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia į miesto pažinimo dėlionę.

Gido istorijos suskirstytos pagal septynias temas. Senamiesčiui skirtame skyriuje pristatomi atgimę kvartalai ir kiemeliai. Architektūros dalyje pasakojama apie Vilniaus dvarus, požemius ir iškalbingas detales. Kultūros temą sudaro kitokių muziejų sąrašas bei įdomiausios miesto skulptūros ir neofreskos. Šeimoms, turinčioms smalsumo geną, atrinktos vietos, kur karaliauja vaikai, tiek po atviru dangumi, tiek viduje. Gamtos mylėtojai leidinyje atras rekomendacijas, kur atsiveria atviruko vertos Vilniaus panoramos, kur iškylauti ar kaip aktyviai leisti laisvalaikį neišvažiavus iš miesto. Gurmaniškų nuotykių dalyje – neįprastos kavagėrio stotelės, staliukai ant stogų bei gastropatirtys ne restoranuose. O leidinio pabaigoje – instagramiškiausios Vilniaus vietos bei filmavimų lokacijos.

Kiekviena tema šiame gide papildyta ne tik autorinėmis nuotraukomis, QR kodais, vedančiais į ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutus ir platesnę informaciją, bet ir skaičių magija. Atidžiausi miesto tyrinėtojai sužinos, kiek dviračių takų kilometrų raižo Vilnių, kiek mieste yra kalbančių skulptūrų, fontanų ar vaikų žaidimų aikštelių. Visų šių patirčių suma sutampa su Vilniaus amžiumi – 700!

Be to, leidiniui sukurtas specialus dizainas, tarsi įtraukiantis į slėpynių su miestu žaidimą. Nuotraukose uždengti pagrindiniai pristatomų objektų akcentai bei detalės, kad išliktų intriga juos atrasti ir pamatyti patiems. Kitaip nei panašiuose kišeniniuose miestų giduose, Vilniaus leidinyje nėra integruotas žemėlapis. Miesto tyrinėjimo entuziastai raginami klaidžioti po Vilnių pagal vidinį kompasą ir susidaryti asmeninį žemėlapį.

Vilniaus savivaldybės nuotr. 

Leidinys ,,700 Vilnių. Miesto tyrinėjimo gidas” bus nemokamai platinamas per festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ liepos 25-ąją. Sostinės dienas (rugsėjo 1–3 d.), taip pat jį galima rasti Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2). Elektroninę leidinio versiją galima atsisiųsti ČIA.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orumas

Orumas portretas
Ar vel reiks begti paskui gida?

Uzsienyje

Uzsienyje portretas
tokie dalykai vejami i uzmiescius. Tiek del triuksmo,tiek del logistikos,tiek del saugumo. Aborigenus gi - galima zudyti decibelais,tarsa,o jei dar kokia nelaime - minia tryptu "savo artima" be jokiu skrupulu!

Vilnietis

Vilnietis portretas
Šaunuoliai! Kuo daugiau renginių žmonėms! Geriau festivaliai, negu kiemuose pasivoliojimai. Ir nereikia raudoti dėl triukšmo, juk norėjote arčiau pramoginių vietų gyventi. Kol jauni buvote patiko! Dabar kiti jauni, jiems taip pat reikia pramogų...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių