Po gaisro sostinėje aplinkosaugininkai pradėjo neplaninį patikrinimą: bendrovė nelaikyta rizikinga

  • Teksto dydis:

Aplinkosaugininkai dėl Vilniuje kilusio gaisro pradėjo bendrovės neplaninį patikrinimą, skelbima, kad įmonė nebuvo priskirta prie aukštą riziką turinčių objektų.

„Šįryt, užgesinus gaisrą, departamento pareigūnai gali prieiti prie degusių medžiagų, vertins sudegusius kiekius, pradėtas neplaninis įmonės patikrinimas. Aplinkosaugininkai vertins žalą aplinkai“, – pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Pabrėžiama, kad vertindamas aplinkosaugos riziką bendrovėje „Ruvis“ jos departamentas nėra priskyręs prie aukštos rizikos objektų.

„Įmonė veikia turėdama taršos leidimą, kuris leidžia turėti tiek pavojingų, tiek nepavojingų atliekų, taip pat dėl įmonės veiklos negauta skundų. Įmonės pagrindinė veikla yra juodojo ir spalvotojo metalo laužo supirkimas, apdirbimas ir eksportas“, – skelbiama pranešime.

Anot AAD, taršos leidimas išduotas juodojo ir spalvotojo metalo laužo atliekų, terminių procesų atliekų, katalizatorių, nepavojingųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų, plastiko, tekstilės, popieriaus ir kartono atliekų, pakuočių atliekų, nepavojingų elektros ir elektroninės įrangos ir statybinių atliekų laikymui ir šių atliekų paruošimui naudoti ar šalinti.

Įmonė turi teisę perdirbti juodojo ir spalvotojo metalo laužo atliekas.

Trečiadienio vakarą bendrovės „Ruvis“ teritorijoje, Panerių g. 56, Vilniuje, kilęs gaisras buvo užgesintas ketvirtadienio rytą. Pirminiais duomenimis aikštelėje užsiliepsnojo ir atvira liepsna degė laikomos medžiagos.

AAD pareigūnai išvyko į įvykio vietą, iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paimti oro ir vandens mėginius, atlikti oro taršos sklidimo modeliavimai. 

Įmonė veikia turėdama taršos leidimą, kuris leidžia turėti tiek pavojingų, tiek nepavojingų atliekų, taip pat dėl įmonės veiklos negauta skundų.

Pasak departamento, gaisro metu fiksuota smarkiai padidėjusi tarša, ketvirtadienio rytą užgesinus gaisrą ji neviršija normų.

Aplinkos apsaugos agentūra gaisro metu oro taršos matavimus atliko  trijose vietose pavėjui nuo gaisro židinio, tuomet išmatuotos labai aukštos lakaus organinio junginio benzeno pusės valandos koncentracijos, kurios dešimteriopai ir net šimteriopai viršijo normas. Pirmieji nuotekų tyrimų rezultatai bus gauti ketvirtadienį, kiti tyrimai bus atlikti iki kitos savaitės pabaigos.

Ketvirtadienio vidurdienį kitose Vilniaus aplinkos oro kokybės tyrimų stotyse (Lazdynų, Senamiesčio ir Žirmūnų mikrorajonuose) aplinkos oro teršalų koncentracija yra žema arba vidutinė – ribinių verčių neviršija.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai užkimšo nuotekų sistemoje esantį šulinį, kad gaisro gesinimo metu susidaręs vanduo nepatektų į miesto nuotekų sistemą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sūduvis

Sūduvis portretas
Posle draka kulakami ne mašūt, kur buvo tie gamtos niokotojai, atsiprašau gamtosaugininkai, ar ne jų duona tikrinti saugumą? Ar jau visas pajėgas metėte ant kelių, gaudyti pensininkų ,,baisiai taršių,, dyzeliukų??

Anonimas

Anonimas portretas
savartynu mieste neturėtu būt tokią minti iškėlė ponas zuokas taip rašo delfija o nono savartynas kuprijoniškyje stovi kaip sakoma mūru visas kalnas tik vėjas kartais popierius nešioja.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių