Dauguma vilniečių rūšiuoja maisto atliekas arba planuoja tai daryti, aktyviausi – vyresnio amžiaus žmonės

Sostinėje metų pradžioje įsigaliojus naujai atliekų rūšiavimo tvarkai, apklausos duomenys rodo, kad dauguma vilniečių naudoja arba planuoja naudoti oranžinius maišelius maisto atliekoms. Tarp jų aktyviausiai tai daryti planuoja vyresnio amžiaus žmonės, o mažiausiai informuotas apie naująją rūšiavimo tvarką jaučiasi jaunimas.

Portalo „Delfi“ vasario 19–22 dienomis internetu atliktos apklausos duomenimis, 37 proc. sostinės gyventojų jau naudoja rūšiavimo maišelius, 24 proc. tai ketina daryti ateityje.

„Vis dėlto apie 40 proc. sostinės gyventojų turi kitokią nuomonę – beveik 23 proc. to daryti neketina, dar 14 proc. nėra apsisprendę, o apie 3 proc. apskritai nėra apie juos girdėję", – nurodo portalas.

Pasak jų, mažiausiai apie naująją rūšiavimo tvarką žino jauni žmonės. 17 proc. apklaustųjų šioje amžiaus grupėje teigia nėra nieko apie ją girdėję, dėl rūšiavimo dar neapsisprendė 19 proc. jaunuolių.

Kitose amžiaus grupėse apie oranžinius maišelius neinformuotų respondentų tėra 1–3 proc.

„Aktyviausi šiuo klausimu yra vyresnio amžiaus žmonės – 48 proc. patvirtino, kad jau rūšiuoja maisto atliekas šiuo būdu“, – išskiriama publikacijoje.

Nors naująją iniciatyvą teigiamai vertina daugiau moterų negu vyrų, tačiau daugiau vyrų nei moterų teigia esantys pasirengę iš tikrųjų maišelius naudoti rūšiavimui.

„Žvelgiant amžiaus grupių požiūriu, griežčiausią „ne“ maišeliams taria 26–35 metų vilniečiai, iš kurių 30 proc. neketina jų naudoti. Vyresnio amžiaus respondentų grupėje šis skaičius tebuvo 17 proc.“, – rodo apklausoje surinkti duomenys.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija, vienam namų ūkiui 3 mėnesiams skiriamas 1 oranžinių rūšiavimo maišelių ritinėlis, nuo vasario 5 dienos vienu kartu galima atsiimti 3 maišelių ritinėlius, jų turėtų užtekti 9 mėnesiams.

Maisto atliekų rūšiavimo priemones atsiimti galima ir savivaldybės patalpose Konstitucijos pr. 3 (darbo dienomis nuo 11 iki 14 val.), taip pat visose Vilniaus miesto seniūnijose ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Niekada

Niekada  portretas
gyvenime nei aš nei mano pažįstami nerušiavom ir nesiruošiam rūšiuoti atliekas tegul rūšiuojasi tie kurie kraunasi milijonus, mums už tai niekas nemoka tik kainas kelia

Anonimas

Anonimas portretas
o kas man už tai kad rušiuoju mokėt vis vien tiek pat kiek ir tiem kurie nerušiuoja

Antanas.

Antanas. portretas
Nenaudojau ir nenaudosiu. Jau daug metų kaip savo virtuvės atliekas kompostuoju. Ir ne tik savo, bet ir kaimyno. Žmogus su malonumu man atiduoda, sako: "Reikalui, o ne išmteimui".
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių