„Dobilo daigas“: medžių nekirsime, kol nesulauksime institucijų verdikto

  • Teksto dydis:

Bendrovė „Dobilo daigas“ antradienį pranešė stabdanti darbus Romano Gary skvere, lauksianti Vilniaus apygardos prokuratūros ir Kultūros paveldo departamento tyrimų rezultatų.

Toks susitarimas pasiektas Vilniaus miesto savivaldybėje diskutuojant bendrovei ir visuomenės atstovams, pranešė įmonė.

„Po visuomenei kilusių klausimų ar tikslinga kirsti devynis medžius sostinės J. Basanavičiaus gatvėje esančiame rašytojo Romano Gary skvere, sklypą nuomojanti bendrovė „Dobilo daigas“ jokių skubių veiksmų nesiims, kol į visus klausimus neatsakys valstybės institucijos,  atliekančios tyrimus, taip pat bus organizuojamos nepriklausomos profesionalių arboristų ekspertizės“, – skelbia bendrovė.

Kaip pranešama, įmonė „Dobilo daigas“ 2017 metais įsigijo šiame sklype esančią 38 kv. metrų ploto kavinę, o vėliau išsinuomojo patį valstybinės žemės sklypą.

„Galima požeminės dalies plėtra dokumentuose įtvirtinta dar 1995-1998 metais, mes pastatą įsigijome 2017 metais, turėdami teisėtą lūkestį projektą įgyvendinti. Projektas visuomenei buvo pristatytas 2019 metais, reikalingi leidimai išduoti 2021-aisiais, tuomet jokios reakcijos nesulaukėme“, – sako bendrovė „Dobilo daigas“.

Kaip skelbiama pranešime, nors įmonė turi visus reikalingus leidimus, ekspertizes, remiasi specialistų patvirtinimu, jog medžių šaknys ardo į paveldo objektų sąrašą įtrauktų pastatų dalis, sutinka su papildomomis medžių ekspertizėmis, kurių vieną planuoja visuomenės atstovai, ir kitą – pati bendrovė.

Sutinkame, kad ir visuomenė turi gauti atsakymus, juos ir pateiksime.

„Norime išgristi tyrimus atliekančių Vilniaus apygardos prokuratūros bei Kultūros paveldo departamento, taip pat ir visus leidimus išdavusių institucijų atsakymą: „Ką saugosime – medžius ar pastatus?“ Sutinkame, kad ir visuomenė turi gauti atsakymus, juos ir pateiksime“, – paaiškino įmonės atstovas.

Sostinės Basanavičiaus gatvėje, Romano Gary skvere vilniečiams ir miesto svečiams praėjusią savaitę protestuojant prieš medžių kirtimą, teritoriją nuomojančios įmonės „Dobilo daigas“ atstovai neatvyko.

Medžių išsaugojimo iniciatyvos viena organizatorių visuomenininkė Juana Staniulionytė pranešė, kad jau kreiptasi į arboristus, kad jie nustatytų tikrąją medžių ir kitų ketinamų iškirsti želdinių būklę, įvertintas šaknų mastas.

Rezonanso visuomenėje sulaukė bendrovės „Dobilo daigas“ projektas dėl kavinės rekonstrukcijos J. Basanavičiaus g. 14A, nes jame numatoma pašalinti devynis medžius, kurie esą gadina pastatą ir atraminę sienelę.

Šalia šių medžių stovi skulptūra „Berniukas su batu“, skirta pagerbti Vilniuje vaikystėje gyvenusį žinomą prancūzų rašytoją Romaną Kacevą, kūrusį Romain'o Gary pseudonimu.

Minėtame pastate J. Basanavičiaus gatvėje yra įsikūrusi kavinė. Ji, kaip ir visas Geležinkelių valdybos pastatų kompleksas, turi kultūros paveldo objekto statusą. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių