Į sostinės gatves išriedės naujas vairuotojų siaubas: tikrins, ar susimokėjo už parkavimą

  • Teksto dydis:

Į Vilniaus gatves išriedės automobilis, kuris važiuodamas skenuos pastatytų mašinų numerius ir automatiškai siųs baudas, jei vairuotojas bus nesumokėjęs už stovėjimą, praneša LNK.

Plačiau papasakojo „JUDU“ klientų patirties vadovė Lina Juknevičienė.

– Kaip vyks automobilių tikrinimas, ar jie susimokėjo stovėjimą, ar ne?

– Praeitais metais pradėjome projektą. Pasižiūrėję į kaimynines šalis, pamatėme automatines patikros mašinas. Tai yra automatinė sistema, kuri nuskanuoja valstybinius numerius, palygina su apmokėjimo duomenų baze, su leidimų duomenų baze ir suformuoja pranešimą, jei yra neapmokėta. Jei žmogus trumpam nubėgo, susimokėjo, gal ir nesusimokėjo, tai ši automatinė sistema eliminuos tuos trumpus laikotarpius. Tiesiog mašina su ta sistema pravažiuos tą pačią atkarpą du kartus ir tada bus sulyginami valstybiniai numeriai. Jei skenavime du kartus papuola tas pats, tada yra lyginama su duomenų baze, o jei papuola tik vieną kartą, tai yra eliminuojama.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Koks bus tas tolerancijos laikas?

– Kaip ir dabar, apie 10 ar 15 minučių.

– Kas šiuo metu tikrina automobilių apmokėjimą?

– Pėsti kontrolieriai.

– Kiek tai palengvins pėsčių kontrolierių darbą?

– Iš kaimyninių šalių praktikos žinome, viena automatinė sistema yra tolygi aštuonių pėsčių kontrolierių darbui. Dar reikėtų įvertinti, kad sistema neserga, neatostogauja ir oras jai nesvarbus. Jos efektyvumas ganėtinai didelis.

– Ar automobilis bus autonominis, ar reikės žmogaus?

– Kol kas reikės žmogaus. Mes dar tik startuojame su pačia sistema. Tai yra naujovė. Girdėjome, kad Kaunas pradėjo kažką panašaus. Gal ateityje važiuos ir autonominis automobilis, nereikės nė vairuotojo.

– Kada planuojama pajudėti į gatves?

– Turime informaciją iš gamintojų, kad automatinė tikrinimo sistema jau pagaminta. Laukiame, kol ji atvyks į Vilnių. Planuojame, kad spalio pabaigoje bus montuojama, kalibruojama, pritaikoma. Tai yra labai tiksli sistema ir nesinori, kad pasitaikytų klaidų. Jei nebus apmokėjimo, bus suformuojamos šešios nuotraukos: aplinkos, valstybinio numerio, koordinačių. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, yra paruoštas ir skaitmeninis žemėlapis su visomis aprašytomis zonomis. Uždėjus tą sistemą ant automobilio, reikia sukalibruoti, pasivažinėti Vilniaus miesto gatvėmis ir pasižiūrėti, ar tikrai viskas tiksliai veikia.

– Ar ta įranga bus ant priekinio stiklo, ar ant stogo?

– Ji bus ant stogo, su kameromis iš kampų. Automobilis matys taip, kaip mato žmogaus akis.

– Ar automobilis bus kažkaip pažymėtas?

– Taip, bus pažymėtas „JUDU“ atributika, bus pažymėta, kad yra automatinė stebėjimo kontrolė.

– Ar toks automobilis bus tik vienas?

– Kol kas taip. Mes skaičiavome, kad Vilniaus miestui pilnai padengti reikėtų kokių trijų automobilių. Bet pradėsime nuo vieno, pasižiūrėsime, kaip seksis.

– Kiek kainuoja tokia sistema?

– Apie 200 tūkst. eurų.

– Po kurias sostinės vietas važinės šis automobilis?

– Po visur, kur yra rinkliavos vietos. Bet, kur yra mažesnės, siauresnės gatvelės ten ir toliau dirbs pėsti kontrolieriai. Ten, kur atkarpos didesnės, zonos didesnės, dirbs mašina. Tai yra efektyviau.

– Ar sistema nedaro klaidų?

– Visi daro klaidų. Bet tam yra žmonės dirbantys biure, kurie nagrinėja tuos atvejus. Ir dabar gauname paklausimų iš vairuotojų. Nagrinėjame, žiūrime, vertiname visas aplinkybes. Ir dabar pasitaiko klaidų, tenka ir anuliuoti tuos pranešimus. Mes kalbame ne apie baudas, mes kalbame apie pavėluotą sumokėjimą už rinkliavą.

– Ką reiškia bauda ir ką reiškia pavėlavimo lapelis?

– Kiekvienas vairuotojas, atvažiavęs, mato, kad yra rinkliavos vieta. Jis turėtų iš karto susimokėti. Tačiau gyvenime visko atsitinka. Būna, kad žmogus nesusimoka, tada kontrolierius patikrinęs, kad nėra mokėjimo, palieka tą pranešimo lapelį. Tai nėra bauda. Mes tiesiog primename, kad nustatėme, kad buvo nesumokėta už parkavimą ir prašome susimokėti pavėluotą mokėjimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rytis

Rytis portretas
Oj lietuviai lietuviai, putojatės visi ne toj vietoj,- koks skirtumas mašina pravažiuos ar kontrolierius praeis. Esmė viso šito, kad ta sistema (1 automobilis) pakeičia 8 zmones, tai vadinasi, kai bus daugiau automobilių- kontrolierių nereikės visai. Taip kad čia ne vairuotojų siaubas, o kontrolierių siaubas, nes jie tuoj darbo neteks

Oooo !

Oooo ! portretas
Bus dar vienas dėmesio blaškytojas !

Cha cha

Cha cha portretas
Dalbajobai
VISI KOMENTARAI 44

Galerijos

Daugiau straipsnių