Lietuvos žydų bendruomenė dėl atminimo lentos K. Škirpai žada kreiptis tarptautiniu mastu

Vilniuje pakabinus nevienareikšmiškai vertinamam pulkininkui Kaziui Škirpai skirtą atminimo lentą, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sako, kad tokia Nacionalinio susivienijimo iniciatyva skaldo visuomenę. Anot jos, tiek Lietuvos, tiek sostinės vadovybė turi imtis atitinkamų veiksmų.

„Tai apgalvota provokacija, akivaizdus visuomenės kiršinimas. Šis klausimas bus iškeltas. Žiūrėsime, kaip reaguos valdžia, nes susirūpinti ji tikrai turėtų“, – šeštadienį Eltai teigė F. Kukliansky.

„Pati nedraskysiu jokių lentų. Tegul tai daro tas, kas privalo daryti. Ruošiame pareiškimą, savo nuomonę tikrai išreikšime ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu“, – pridūrė ji.

Pasak Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės, ne Nacionaliniam susivienijimui atstovaujantis Vytautas Sinica turėtų vertinti, ar 1941 metų Birželio sukilimo išvakarėse yra reikalinga atminimo lenta jo organizatoriui K. Škirpai.

„To sukilimo metu mūsų tautiečiams nelabai pasisekė. Nežinau, ar Sinicai yra suteikta tokia teisė vertinti, ar sukilimo proga reikia kabinti Škirpai atminimo lentą. Yra tvarka ir kabinimo, ir nukabinimo“, – pabrėžė F. Kukliansky.

ELTA primena, kad penktadienį, 1941 metų Birželio sukilimo išvakarėse, Nacionalinio susivienijimo iniciatyva ant sostinėje esančio Vilniaus apygardos teismo pastato buvo pakabinta kontraversiškai vertinamam pulkininkui K. Škirpai skirta atminimo lenta.

Kaip Eltai teigė šiai partijai atstovaujantis V. Sinica, šis veiksmas buvo atliktas kaip pilietinio nepaklusnumo akcija ir su miesto savivaldybe suderintas nebuvo.

Eltos kalbinta Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisijos pirmininkė, savivaldybės tarybos narė Kamilė Šeraitė-Gogelienė tvirtino, kad be leidimo pakabinta atminimo lenta, skirta K. Škirpai, bus numontuota.

Politikės teigimu, Istorinės atminties komisija dėl K. Škirpos asmenybės vertinimo kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC), tačiau išvados iki šiol nėra gavę.

„Šitai lentai galioja ir priimtas įstatymas, kuris draudžia viešose erdvėse propaguoti totalitarinius režimus. Dėl nevienareikšmiško K. Škirpos asmenybės vertinimo kreipėmės į komisiją, kuri vertina tokius objektus. Kai būtume gavę jų išvadą, tada būtume svarstę tos lentos kabinimo klausimą“, – Eltai penktadienį tvirtino K. Šeraitė-Gogelienė.

Anksčiau pateiktose LGGRTC išvadose dėl K. Škirpos įvertinamas svarbus jo indėlis priešinantis sovietų okupaciniam režimui, tačiau pabrėžiama, jog 1940–1941 metais jo veikloje „būta ir antisemitizmo apraiškų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cianidas

Cianidas portretas
Ar Lietuva lietuvių?Vakar Balstybės šventė.Bent jau visos TV ta proga prie savo logotipų iškėlė trispalvės spalvas.O ,,lietuvos rytas"....spėkit iš trijų kartų.kieno plėvesavo,...kam priklauso ,,lietuvos ryto"TV,kuri bruka tik koncervų tiesą?

Cianidas

Cianidas portretas
Šiandien žydai atakavę palestiniečių mokyklą,nužudė 16 civilių.Kuklenska,kurioje vietoje jiems garbės lenta iškalti?

nuomonė

nuomonė portretas
Žydai, kaip ir bet koks kitas kitatautis, negerbiantis valstybės, kurioje gyvena, istorijos ir įstatymų, yra toje valstybėje nepageidautinas asmuo. O ponia "F K" nėra toks asmuo, kurio nuomonė ko nors verta. Tad nereikia į tai kreipti jokio dėmesio. Sena patarlė nemeluoja"žydas muša-žydas rėkia". Įvardins Dušanskio nusikaltimus, priskirs jos bendratautiečio bei NKVD žydų tautybės narių nusikaltimus Lietuvos žmonėms kaip savus, pasakys, taip ir aš kalta, kaip ir jie, tuomet viskas sustos į sava vietas. O dabar žaidimas į vienus vartus. Jūs lietuviai kalti, o žydai šventi avunėliai. Tai tikrai nepraeis. O tokie jos pareiškimai tik dar labiau nuteis prieš ją ir jos tautiečius.
VISI KOMENTARAI 84

Galerijos

Daugiau straipsnių