Vilniuje keliant mūšyje sušaudytą Ukrainos vėliavą V. Zelenskis sakė esantis namie

Antradienio vakarą Vilniuje, Lukiškių aikštėje, keliant bėgikų iš mūšio lauko atneštą Ukrainos vėliavą šios šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė esąs namie.

„Aš – namie“, – teigė antradienį iš Kyjivo atvykęs kariaujančios šalies vadovas.

Ant scenos Lukiškių aikštėje su jis užlipo drauge su žmona Olena Zelenska.

„Dėkui jums už jūsų pagalbą mūsų gynybai ir už jūsų labai aiškią ir labai sąžiningą ir labai drąsią poziciją, kad Ukraina būtų pakviesta į NATO“, – lietuviams Vilniaus Lukiškių aikštėje sakė V. Zelenskis.

„Čia, Vilniuje, matome Europos progresą, čia žmonės žino, kas yra saugumas ir kaip jį pasiekti, ir žino, kad saugumas tai – kartu su Ukraina“, – kalbėjo jis.

„Ukrainos vėliavos Lietuvos gatvėse vienareikšmiškai įrodo, kad mes jau esame sąjungininkai ir Ukraina apgins ir savo, ir jūsų laisvę“, – pridūrė Ukrainos prezidentas.

Pagerbti vėliavos ir Ukrainos vadovo su žmona atėjo per 2 tūkst. žmonių.

„Iš tikrųjų atėjau palaikyti Ukrainos įstojimo į NATO, o taip pat pamačiau, kad bus gana ypatingų svečių, prezidentas Zelenskis atvyks, tai norisi ir gyvai pamatyti“, – BNS sakė 24-erių studentė Lavija Žibutytė.

66 metų bibliotekininkė Virginija Pleskienė į renginį atsinešė iš Ukrainos vėliavos padarytą kaspinėlį. 

„Aš jį gavau trečią karo dieną prie rusų ambasados. Tai jau dabar praktiškai 500 dienų kaip aš tą kaspinėlį nešioju ir todėl klausimas, kodėl aš čia, man atrodo juokingas. Man atrodo, kiekvieno normalaus žmogaus pareiga būti čia“, – teigė ji.

„Pirmą kartą man gėda, kad aš esu europietė, nes Europos lyderiai elgiasi taip, kad man nesinori prisipažinti, kad aš esu europietė, bet aš didžiuojuosi, kad esu lietuvė, nes lietuviai būtent šio karo metu parodė, kad jie mąsto normaliai, kaip normalūs, laisvi žmonės. Visa tai (parama Ukrainai – BNS) ateina pavėluotai. Kodėl visa tai, ko jie prašo, ateina pusmečiu vėliau?“ – kalbėjo moteris..

Ateiname išreikšti palaikymą broliškai tautai, kuri kovoja už mus. Ne tik už mus, už visą Europą.

Ji tvirtino suprantanti, kad kariaujanti šalis negali būti priimta NATO, bet, anot jos, Ukrainai būtina suteikti konkretesnių garantijų.

Finansinėje įstaigoje dirbantis ir studijuojantis 21-erių Povilas Kvederas tvirtino atėjęs į renginį išreikšti paramą broliškai tautai.

„Tai neeilinis renginys Vilniuje, esame patriotiški lietuviai ir Ukraina yra mūsų artima valstybė šitoj situacijoj, ateiname išreikšti palaikymą broliškai tautai, kuri kovoja už mus. Ne tik už mus, už visą Europą“, – sakė jis.

Ukrainos ir Lietuvos sportininkai, kariai ir žinomi žmonės į liepą vykstantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje dvi savaites bėgdami kartu nešėsi vėliavą iš fronto linijos Bachmute. Taip akcijos sumanytojai siekia parodyti Lietuvos paramą Ukrainos siekiams tapti Aljanso nare.

Pagerbti iš Ukrainos bėgikų atgabentos prie Bachmuto peršautos vėliavos atėjo keli tūkstančiai vilniečių ir svečių.

Pasipuošę ukrainietiškais marškiniais, rankose laikydami šios šalies vėliavą lietuviai teigė suprantantys, kad ukrainiečiai gina ir Lietuvos, ir Europos ramybę.

„Džiugina, kad Ukrainos prezidentas įvertina mūsų daromus darbus, indėlį ir džiugu, kad jis atvyko. Mėgavausi emocija ir buvimu kartu“, – BNS sakė V. Zelenskio kalbos Lukiškių aikštėje klausęs 29 metų inžinierius, nenorėjęs skelbti vardo ir pavardės.

„Įkvepianti kalba. Įsiminė žodžiai, kad ne tik NATO duos Ukrainai stiprybės, bet ir Ukraina duos stiprybės NATO. Jis pabrėžė, kad kiti niekada neturės kentėti kaip Ukraina. Tai labai drąsus pasakymas“, – sakė 22 metų IT specialistė Martyna Rastauskaitė.

Humanitarines siuntas į Ukrainą gabenantis 60-metis Olegas Fadejevas teigė V. Zelenskį laikąs šių laikų herojumi, jo kalbos visuomet įspūdingos, vertos knygos.

Iš NATO viršūnių susitikimo į renginį Lukiškių aikštėje atvykęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Ukraina tikrai bus NATO narė.

„Mes neturime teisės elgtis kitaip, nes šiandien ta kaina, kurią moka Ukraina, tai yra pati didžiausia kaina, tai yra kraujo kaina. Jie perka mums laiką, kad mes galėtume pasiruošti ir duoti tvirtą atkirtį Rusijai“, – tvirtino jis.

„Nepraeis Rusija, sustos ji tenai, įklimps ir bus išspirta atgal!“ – emocingai kalbėjo Lietuvos vadovas, o jo žodžius palydėjo publikos ovacijos.

Ukrainos ir Lietuvos sportininkai, kariai ir žinomi žmonės į liepą vykstantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje dvi savaites bėgdami kartu nešė vėliavą iš fronto linijos Bachmute. Taip akcijos sumanytojai siekia parodyti Lietuvos paramą Ukrainos siekiams tapti Aljanso nare.

 


Šiame straipsnyje: Lukiškių aikštėUkrainos vėliavakaras UkrainojeNATO viršūnių susitikimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių