Namo administratoriai naują stogą įvertino 100 tūkst. litų

M.Daukšos g. 36 namo gyventojai atsidūrė keblioje padėtyje. Namo administratoriai stogo keitimo darbus užsakė 100 tūkst. litų juos įvertinusioje bendrovėje, nors kiti stogdengiai esą siūlė pigesnes paslaugas.

Sąmata staiga padidėjo

Senamiesčio širdyje esančio M.Daukšos g. 36 namo visą pirmą aukštą užima komercinės patalpos – užuolaidų studija ir jauki higienos priemonių parduotuvė, virš jos – keli butai. Pasiturinčiųjų čia mažuma, nes didesnė dalis gyventojų yra pensininkai arba pernelyg didelėmis pajamomis pasidžiaugti negalintys menininkai. Todėl praėjusį pavasarį užklupęs kiauro stogo klausimas kauniečiams tapo sopuliu, kurį žūtbūt reikėjo išspręsti, jų žodžiais tariant, kaip galima pigiau.

"Niekas manęs neklausė, ar galiu mokėti už naują stogą. Siūliau kaimynams tik lopyti skyles, o naują stogą uždėti praėjus krizei, kai pagerės gyvenimas ir galbūt atsiras papildomų pajamų", – kalbėjo Dramos teatro aktorius Algirdas Pintukas.

Jam pritarė didžiausio namo ploto savininkas Gintaras Viskanta, kurį stogo keitimo istorijoje labiausiai nustebino staiga išaugusi darbų sąmata. Nuo 77 tūkst. litų stogo keitimo darbai pabrango iki daugiau kaip 100 tūkst. litų. Tačiau išsamios ataskaitos gyventojai dar nėra matę – namą administruojanti bendrovė "Žaidas" kol kas jiems neatsiuntė sąmatos, tik žodžiu informavo apie padidėjusią kainą.

Sugadino ir baldus

Šio namo gyventoją Nidą Rutkauskienę, kaip ir kitus kaimynus, labiausiai papiktino neatsakingas stogdengių požiūris į darbą. Esą, pavasarį pradėję keisti stogą, darbų jie nepajėgė užbaigti iki rudens, o vasarą apskritai ilgiau kaip mėnesį namas buvo be stogo, net plėvele neuždengtas.

"Lietui lyjant vanduo bėgdavo per sienas ir balkonus, viskas permirko, kambariuose telkšojo balos, – skundėsi N.Rutkauskienė. – Beveik visi kaimynai patyrė nuostolių."

Dar viena problema – pasenę ir kiauri lietvamzdžiai. Kol kas nė vienas namo gyventojas negali pasakyti, ar jų keitimas įtrauktas į darbų sąmatą, ar ne.

"Žaidui" priklausytų informuoti gyventojus apie atliekamus darbus, o ne tik sąskaitas siuntinėti. Tačiau jie nesivargina bendrauti su gyventojais", – G.Viskanta piktinasi, kad sąmatos, kurią jam administratorius žadėjo atsiųsti faksu prieš kelis mėnesius, negavo iki šiol.

Esą stogo keitimo darbų kaina jau dabar šokiruoja gyventojus, o jeigu į sąmatą neįtrauktas lietvamzdžių keitimas, gali kilti dar didesnis šurmulys.

Rado pigesnius stogdengius

Gyventojus stebina "Žaido" sprendimas samdyti palyginti brangiai darbus atliekančią firmą. Už stogo M.Daukšos g. 36 apskardinimą planuojama pateikti per 100 tūkst. litų sąskaitą. Įvertinę, kad tokia kaina neatitinka rinkos ir yra gerokai per didelė, gyventojai kreipėsi į kelias kitas stogo dengimo paslaugas siūlančias firmas ir nesunkiai rado, kas ši darbą atliktų trečdaliu pigiau.

"Nusiuntėme vieną firmą į "Žaidą", kad pasisiūlytų atlikti darbus pigiau ir taip sutaupytų 30 tūkst. gyventojų pinigų, tačiau administratorius teigė galįs atsiskaityti su jais po kelerių metų", – pasakojo G.Viskanta.

Jam, kaip didžiausio ploto šeimininkui, priklausys mokėti 30 proc. stogo dengimo kainos, todėl jis suinteresuotas surasti firmą, kuri šį darbą atliktų pigiau.

"Mano pastangos liko neįvertintos, nes, kaip supratau, stogo dengimo konkursui jau buvo išrinkta įmonė, o namo administratoriui nerūpėjo rasti stogdengius, kurie paslaugą atliktų pigiausiai. Tačiau mokėti reikės mums", – kalbėjo G.Viskanta.

Vos išgirdus apie stogo dengimo reikalus aktorių A.Pintuką nukrečia šiurpas. Vienas dukrą auginantis vyras kol kas nėra sugalvojęs, iš kur reikės gauti dešimtis tūkstančių litų.

"Reikėtų skolintis, bet iš ko tą skolą atiduosiu, kai gyvenu nuo atlyginimo iki atlyginimo? Iki gyvenimo pabaigos teks mokėti", – svarstė A.Pintukas.


Administratorius: skundai nepagrįsti

Kauno centre ir Senamiestyje gyvenamuosius namus administruojančios bendrovės "Žaidas" atstovas Vilius Mackonis M.Daukšos g. 36 namo gyventojų pretenzijas laiko nepagrįstomis.

Esą iš pradžių stogo keitimo darbai tikrai buvo įvertinti 70 tūkst., tačiau vėliau sąmata padidėjo dėl objektyvių priežasčių.

"Vienas žmogus pradėjo skųstis, rašyti pretenzijas ir atkreipė paveldosaugininkų dėmesį", – sakė V.Mackonis. Esą jie, užuot leidę remontuoti dalį stogo, kaip buvo suplanuota, pareikalavo, kad būtų keičiamas visas stogas. Dėl to darbų kaina šoktelėjo per 100 tūkst. litų.

Paprašytas paaiškinti, kodėl nebuvo atsižvelgta į gyventojų siūlymą samdyti geresnę kainą pateikusią bendrovę, "Žaido" atstovas atsakė, kad pasirinkta buvo geriausias sąlygas įvairiomis prasmėmis pasiūliusi firma. Buvo atsižvelgta į bendrą pasiūlymo paketą, kuriame – kokybės, garantinių darbų užtikrinimo, kvalifikacijos ir kainos kriterijai.

Įvertinti darbų kainą įmanoma, jo manymu, tik susipažinus su detaliomis sąlygomis ir apžiūrėjus vietą. Telefonu pateiktas pasiūlymas esą nieko vertas, nes kaina – paimta iš lubų, o vykdant darbus tik didės.

"Aišku, bet koks statybininkas telefonu pasiūlys geresnę kainą, nes tikėsis laimėti konkursą", – kalbėjo V.Mackonis.

Senamiestyje stogų remonto darbai yra ypač nenuspėjami. Atidengus senas čerpes randama nemalonių siurprizų, pavyzdžiui, supuvusias gegnes.

Dėl nuostolių, patirtų namui mėnesį buvus be stogo, administratorius siūlo gyventojams kreiptis į "Žaidą". Bendrovė pasirūpins, kad būtų atlyginta žala.NAUJAUSI KOMENTARAI

-

- portretas
atsisakykit tokio administratoriaus kurkit bendrija. nes is jusu lups ir lups pinigus.

ish pencininku gyvenimo

ish pencininku gyvenimo portretas
vasitaip ir su jusu renovacijom bus

NSS

NSS portretas
Kodel taip pigiai?
VISI KOMENTARAI 36

Galerijos

Daugiau straipsnių