Per NATO viršūnių susitikimą Vilniaus viešasis transportas bus nemokamas

Liepos 10–13 dienomis, NATO viršūnių susitikimo metu, sostinės viešasis transportas bus nemokamas.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vilniaus taryba.

Šiuo sprendimu savivaldybė tikisi sudaryti palankesnes sąlygas vilniečiams ir sostinės svečiams patogiai pasiekti numatytus kelionės po miestą tikslus NATO viršūnių susitikimo metu, kompensuoti nepatogumus, patirtus apribojus lengvųjų automobilių eismą.

NATO viršūnių susitikimo metu eismo ir judėjimo ribojimai apims senamiestį, Vilniaus oro uosto, atskiras Naujamiesčio seniūnijos teritorijas, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas.

Kai kurie rajonai ar gatvės bus uždaromi visiškai, kai kur – laikinai, todėl gyventojai kviečiami susipažinti su detalesne informacija artėjant susitikimui.

Riboto patekimo zonose bus galima judėti tik pėsčiomis, bus uždarytas visų transporto priemonių judėjimas, įskaitant ir dviračius, elektrinius paspirtukus, todėl gyventojai ir verslas raginami apsirūpinti reikiamomis priemonėmis iš anksto. Ribojimai įvedami saugumui užtikrinti pagal NATO pateiktą protokolą.

Mieste bus stipriai apribotas lengvųjų automobilių eismas, bus koreguojami viešojo transporto maršrutai, kertantys centrinę miesto dalį. Negalėdami judėti lengvaisiais automobiliais, vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami rinktis viešąjį miesto transportą.

Planuojama, kad į renginį atvyks apie 40 NATO šalių–narių ir šalių partnerių delegacijų. Laukiama virš 2 tūkst. tarptautinės žiniasklaidos žurnalistų bei su renginio organizavimu susijusių dalyvių. Jiems taip pat numatyta leisti viešuoju transportu naudotis nemokamai pateikus renginio dalyvio identifikavimo pažymėjimą su savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ uždėta specialia žyma.

Savivaldybė skaičiuoja, kad šiam sprendimui įgyvendinti bus skirta iki 200 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos apie numatomus pokyčius NATO viršūnių susitikimo metu pateikiama savivaldybės tinklalapyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

EUSSR

EUSSR portretas
Ir dar dalins nemokamus makaronus asilams ...

senis

senis portretas
tur būt nori pasirodyt vot kokie mes geri

?????? \\\\\.../////

??????  \\\\\...///// portretas
?Ukrams?????
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių