Vilniaus Olandų žiede planuojama įrengti sankryžą

  • Teksto dydis:

Vilniuje planuojama naikinti Olandų transporto žiedą, o vietoj jo įrengti reguliuojamą sankryžą, pranešė savivaldybė. Šioje miesto vietoje itin didelis transporto srautas, todėl kirsti žiedą ilgai užtrunka.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekspertai bei savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ specialistai, ištyrę automobilių srautus vakarinio piko metu, nustatė, kad įvažiuoti į žiedą užtrunka vidutiniškai 8 minutes. Rekonstravus sankryža būtų įveikiama 2,7 karto greičiau – per 2,9 minutės.

Be to, keturšalė šviesoforais reguliuojama sankryža bus 1,5 karto pralaidesnė už žiedinę. Ekspertų teigimu, reikėtų svarstyti ir Žirmūnų žiedo pertvarką.

Olandų žiedo rekonstrukcija planuota dar prieš penkerius metus - 2009-aisiais, atnaujinant miesto eismo reguliavimo sistemą, čia buvo įrengti šviesoforai, tačiau dėl padidėjusių transporto spūsčių ir vairuotojų pasipiktinimo jie buvo išmontuoti.

Savivaldybė pranešė, jog planuojama rekonstruoti ir šalia Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios esančią aikštę - numatoma įrengti baroko stiliaus viešąją erdvę ir atkurti XIX a. viduryje šalia bažnyčios stovėjusią koplyčią, įrengti Jonui Pauliui II skirtą paminklą. Tam ketinama skelbti viešą konkursą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių