Pradedami sprogusio daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbai: žmonės į namus turėtų sugrįžti rudenį

Pirmadienį pradėti Vilniaus Viršuliškių mikrorajone sprogusio daugiabučio atstatymo darbai. Sostinės meras Valdas Benkunskas tikisi, jog daugiabučio gyventojai į savo namus galės sugrįžti šių metų rudenį.

„Pagaliau fiziškai prasideda namo atstatymo darbai. Šis pirminis etapas turėtų trukti apie keturis mėnesius: pirmiausiai bus išardytos pažeistos konstrukcijos iki apačios, tada bus vykdomi monolitiniai išliejimo darbai, kurie namą sutvirtins ir beliks tik sutvarkyti visas inžinerines sistema, kad gyventojai vėlyvą rudenį galėtų jau grįžti, įsirenginėti, kam reikia, savo butus, o kiti galėtų grįžti gyventi“, – žurnalistams pirmadienį sostinės Viršuliškių mikrorajone sakė V. Benkunskas.

Vilniaus meras teigė, kad daugiabučio atstatymo darbai bus finansuojami mišriu būdu, tai yra iš draudimo kompanijų, Vyriausybės skirtų lėšų ir savivaldybės lėšomis.

„Didžioji dauguma išlaidų bus padengta draudimo lėšomis, taip pat 25 procentus, tai yra 311 tūkstančių eurų skyrė Vyriausybė ir likusią dalį – 270 tūkstančių – be to, ką jau yra investavusi ir skyrusi savivaldybė iš mero rezervo fondo, skirs būtent savivaldybė.

Gyventojams, kam reikės prisidėti (prie daugiabučio atstatymo darbų finansavimo – ELTA), o čia iš visų butų yra trys tik tokie butai, kurie pagal pajamas ir pagal kitą turtą iš dalies turės prisidėti prie likučio, iš esmės, skaičiuojant biudžetą, bus apie 4 procentai visų kaštų“, – komentavo sostinės meras. 

ELTA primena, kad sausio mėnesio pradžioje sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga. Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo.

Po sprogimo ir gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse ekspertai pasiūlė atstatyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilnietis Aras

Vilnietis Aras portretas
Tu Perkunski,tai gal tuos 4 proc. padenk tais pinigais,kuriuos nori skirti Dnipro teatro atstatymui?

ka ka

ka ka portretas
kielintu metu rudeni?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių