Prezidentė paskelbė šimtmečio Dainų šventės pradžią

  • Teksto dydis:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Dainų šventės, pavadintos valstybės himno fraze „Vardan tos...“, pradžią. S. Daukanto aikštėje iškilmingai pakelta Dainų šventės vėliava.

„Tai - mūsų šimtmečio šventė, kuriai ilgai ruošėsi daugybė dainininkų, muzikantų, šokėjų visoje Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių. Tai visų bendras kūrinys. Todėl kviečiu džiaugtis, mėgautis, gėrėtis šia skambia, spalvinga, turininga Dainų švente - tuo nepaprastu jausmu, kurį ji kelia ir kuriame telpa visa Lietuva“, - sakė prezidentė.

Prieš skelbdama oficialią pradžią šalies vadovė Prezidento rūmų Baltojoje salėje dirigentams, chorvedžiams ir organizatoriams įteikė specialias regalijas ir padėkojo už saugomą Dainų šventės tradiciją. Pasak prezidentės, tokia šventė būna tik kartą per šimtą metų - tiek žmogaus, tiek valstybės gyvenime.

20-oji Dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Pagrindiniai Dainų šventės renginiai vyks Vilniuje. Tikimasi, kad sostinėje susirinks 1495 kolektyvai - apie 36 tūkst. dalyvių, 16 786 iš jų - vaikai. Į šventę atvyksta per pusantro tūkstančio užsienio lietuvių ir 17 Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvų.

R.Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentė sekmadienį sostinės Rotušės aikštėje taip pat lankysis pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų dienos renginyje. Liepos 6-ąją valstybės vadovė dalyvaus Dainų dienoje Vilniaus Vingio parke, kur kartu su viso pasaulio lietuviais giedos „Tautišką giesmę“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Onute

Onute portretas
Nu koks jautrumas tu musu zmogeliu,guli lovoj,ziuri tv.nelaimingi,nepatenkinti,guli i lubas ziuri ir isivaizduoja: Ot ,kad jis butu prezidentu,tai jis viska padarytu kitaip,kad jei jis butu prezidentu tai kitiems nebutu geda salia stoveti. Galvojo maste ir taip pradejo isivaizduoti,kad uzmigo.

Dėkui ir Prezidentei

Dėkui ir Prezidentei portretas
Ir visiems dalyviams, gražus renginys, tik atrodė, kad skirtas tik užsienio lietuviams. Vyksta tik jiems agitacija, vietiniai šiandien nebuvo ir kviečiami, jų nedaug ir buvo. Tai ne vienija, o skiria, jie ir mes.

to anonim

to anonim portretas
pirma ismok lietuviskai rasyt!
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių