Prie Baltojo tilto oficialiai atidarytoje slidinėjimo trasoje susirungė drąsiausi vilniečiai

Sostinėje prie Baltojo tilto nuo šeštadienio oficialiai ėmė veikti nauja 700 metrų lygumų slidinėjimo trasa. Jau nuo pat ryto čia buriavosi šimtai slidininkų – nepabūgę darganoto oro jie prisijungė prie vasario 4-ąją prasidėjusio Olimpinio festivalio „Beijing 2022“ renginių ir įsitraukę į Slidinėjimo dienos programą pirmieji išbandė naujai įrengtą varžybinę trasą.

Vilniečių pamėgtoje pievoje išraizgyta trasa – Lietuvos olimpinio fondo (LOF) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) dovana Vilniui ir jo gyventojams artėjančio 700 metų miesto jubiliejaus proga. Jei oro sąlygos leis, slidininkų trasa lauks iki pat vasario 20-osios – tol, kol baigsis olimpinis festivalis.

Ir nors nekantriausieji trasa pračiuožti spėjo dar porą dienų ansčiau, šventinis jos atidarymas vyko šeštadienio vidudienį. Nuo 12 val. čia prasidėjo taip vadinama Slidinėjimo diena – paskelbus trasą oficialiai atidaryta, į ją sugūžėjo pasivaržyti nusiteikę slidininkai.

„Nors šaltuoju sezonu aktyvios veiklos mažiau populiarios nei vasarą, norime parodyti vilniečiams, kad žiemos sportas gali būti toks pat smagus ir įtraukiantis. Nepaprastai džiaugiamės galimybe įrengti slidinėjimo trasą pačioje sostinės širdyje. Pieva prie Baltojo tilto visuomet buvo miestiečių traukos vieta, todėl tikimės, kad ją gyventojai atras iš naujo išbandę lygumų slidinėjimą“, – sakė festivalį organizuojančio LOF direktorius Mantas Marcinkevičius.

Pasak jo, trasos atidarymas turėtų paskatinti čia slidinėti ne tik jau patyrusius sportininkus, bet įtraukti ir tuos, kurie niekuomet nėra bandę stovėti ant slidžių. „Kviečiame prisijungti absoliučiai visus – slidinėjimas trasa yra visiškai nemokamas, ji atvira visiems bet kuriuo metu, išskyrus tuomet, kai joje vyksta specialūs renginiai. Tamsiu paros metu trasą apšviesime, kad būtų linksmiau – joje skamba muzika. Belieka tikėtis, kad oras būtų palankus ir sniego neištirpdytų lietus“, – komentavo M. Marcinkevičius.

Tačiau slidinėjimo trasos atidaryme susirinkusiems sveikinimo žodį tarusi olimpinė čempionė, slidininkė Vida Vencienė tikino – tikriems sportininkams blogo oro niekuomet nebūna, svarbiausia esą – geras nusiteikimas.

Kaip smagu, kad pačiame Vilniaus centre galime turėti slidinėjimo trasą! Labai noriu, kad žmonės pamiltų žiemos sportą, kad kuo daugiau jų išbandytų slides ir suprastų, kaip gera yra pajudėti.

„Kaip smagu, kad pačiame Vilniaus centre galime turėti slidinėjimo trasą! Labai noriu, kad žmonės pamiltų žiemos sportą, kad kuo daugiau jų išbandytų slides ir suprastų, kaip gera yra pajudėti. Labai skatinu visus pakilti nuo sofų, pakelti nuo jų savo šeimos narius, atitraukti vaikus nuo kompiuterių ir televizijos ekranų ir drauge su visa šeima atvykti aktyviai praleisti laiką“, – sakė V. Vencienė.

Drauge su būriu entuziastų šeštadienį ji taip pat išbandė naująją trasą, pozityviai nusiteikusi olimpietė negailėjo patarimų mažiesiems slidininkams, palaikė juos draugiškose varžybų rungtyse. „Širdyje mes visi esame olimpiečiai, – šypsodamasi tikino tituluota slidininkė ir ne sykį kartojo: – Slidinėjimas yra jėga!“

Iš karto po oficialių kalbų startui ėmė ruoštis patys mažiausieji slidininkai – vaikai iki 12 metų. Kai kurie jų ant slidžių stojosi pirmą kartą ir drauge su žaismingaisiais olimpiniais talismanai įveikę 700 distanciją įraudusiais skruostai džiūgavo: „Labai patiko!“

Vėliau čia rikiavosi 13–17 metų moksleiviai, specialioje estafetėje varžėsi ir šeimos. Antroje programos dalyje į trasą įčiuožė jau labiau patyrę sportininkai – čia vyko žiemos duatlono varžybos: dalyviams teko įveikti 3,5 kilometrų slidėmis ir vėliau 3 kilometrus bėgte. Galiausiai Slidinėjimo dienos renginius užbaigė Supersprinto rungtis, kurioje buvo renkami greičiausi dalyviai.

Vakarą vainikavo šventiniai nugalėtojų apdovanojimai. Visiems dalyviams renginio organizatoriai įteikė medalius, partneriai ir rėmėjai negailėjo prizų. Jais pasirūpino „Decathlon“, „Impuls“, „Active Vilnius“, Duatlono ir Supersprinto rungtyse laimėtojams papildomai buvo įteikti „S-Sporto“ prizai, Moksleivių ir Šeimų estafetės dalyviams dovanų negailėjo „LTeam“ ir „Active Vilnius“, specialius „LTeam“ ir „Lietuvos ryto“ prizus gavo vyresni nei 50 metų slidininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių