Skelbia ministerijų miestelio architektūrinį konkursą: tvarkys piktžaizdę Vilniaus centre

  • Teksto dydis:

Turto bankas skelbia ministerijų miestelio Vilniuje, Goštauto gatvėje tarptautinį architektūrinį-urbanistinį konkursą.

Bendras prizinis fondas konkurso dalyviams siekia 110 tūkst. eurų, nugalėtoją tikimasi paskelbti iki metų pabaigos, pranešė Turto bankas.

Pasak Turto banko vadovo Mindaugo Sinkevičiaus, sovietmečiu statytų buvusių mokslinių tyrimų institutų pastatų kvartale šiuo metu dirba daugiau nei 1 tūkst. darbuotojų, o trys pastatai yra visiškai tušti.

„Mes susiefektyvinę, pardavę nereikalingus turtus Vilniaus mieste, galime pilnai sukurti naujos kokybės biurus (...) energetiškai efektyvius, kurie iš kitos pusės vėl leistų mums taupyti“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Sinkevičius. 

„Miestui bus sutvarkytas kvartalas, kuris yra apleistas ir yra piktžaizdė centrinėje miesto dalyje. Iš kitos pusės bus sutvarkytos viešosios erdvės, sutvarkytos kapinės“, – pridūrė jis.

Pasak Turto banko vadovo, sutvarkius Goštauto kvartalo pastatus, į kuriuos numatoma perkelti ministerijas, Vilniuje būtų galima parduoti 20 tūkst. kv. metrų ploto nekilnojamo turto už tai gaunant apie 150 mln. eurų.

S. Lisausko / BNS nuotr.

M. Sinkevičius sako, kad įgyvendinus ministerijų miestelio projektą ministerijų užimamas plotas sumažės nuo 50 tūkst. iki 30 tūkst. kv. metrų.

„Ploto mažėjimas ir energetiškai efektyvesni pastatai vien iš sąnaudų leis sutaupyti apie 3 mln. eurų kasmet“, – teigė Turto banko vadovas. 

Miestui bus sutvarkytas kvartalas, kuris yra apleistas ir yra piktžaizdė centrinėje miesto dalyje. Iš kitos pusės bus sutvarkytos viešosios erdvės, sutvarkytos kapinės.

Architektų bus prašoma parengti pasiūlymus, kurie apimtų viso kvartalo tarp A. Goštauto ir Lukiškių gatvių sutvarkymą bei numatytų naujos statybos sprendimus vietoje griaunamų mažos vertės statinių.

Konkurso dalyvių taip pat prašoma pateikti sprendimą dėl sovietmečiu sunaikintų kvartalo teritorijoje buvusių Lietuvos totorių kapinių įamžinimo.

Kvartalo teritorijoje esantiems ir daliai naujų statinių ketinama skelbti atskirus projektavimo konkursus – jų sprendiniai turės derėti su architektūrinio konkurso nugalėtojo pasiūlytą vizija.

Atlikus pirmojo pastato remontą, į jį būtų perkeliamos trys ministerijos – Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos. Atlaisvinus ministerijų patalpas miesto centre ir jas pardavus, tikimasi gauti per 40 mln. eurų pajamų. Iš šių lėšų būtų finansuojamas pirmasis projekto etapas ir užsitikrinamas finansavimas kitam etapui.

Iš viso ministerijų miestelio projektas yra padalintas į šešis etapus, pirmąjį ketinama baigti 2025 metais.

Viso ministerijų miestelio projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
kiaulių ūkis

Nuomonė

Nuomonė portretas
Gal geriau vietoje statybų tas lėšas reikėtų skirti inovatyviausių vaistų ir operacijų visiems sunkiems ligoniams gydyti kompensavimui, nes berods dauguma ES šalių kompensuoja, o Lietuva berods ne visada...

Geriausia butu

Geriausia butu portretas
toki miesteli laukuose statyti. Ir aptverti nuo zmoniu lengviau butu.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių