Sostinė įsigis dar 73 naujus troleibusus

  • Teksto dydis:

Siekdama iki 2026 metų atnaujinti sostinės troleibusų parką, Vilniaus valdžia planuoja įsigyti dar 73 naujus troleibusus, trečiadienį pranešė savivaldybė.

„Papildomai planuojame įsigyti 73 naujus, žemagrindžius, 18 metrų ilgio troleibusus. Mūsų tikslas – iki 2026 metų pabaigos pilnai atnaujinti mūsų valdomą troleibusą parką tam, kad vilniečiai ir sostinės svečiai galėtų komfortiškai keliauti moderniomis, ekologiškomis transporto priemonėmis“, – pranešime cituojamas „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Ignas Degutis.

Pasak savivaldybės, nauji troleibusai turi būti sujungtiniai triašiai žemagrindžiai, 18 metrų ilgio, riedantys autonomine eiga, be kontaktinio tinklo galintys nuvažiuoti iki 20 km. Jų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistema turės būti elektrinė, kad užtikrintų komfortą visais metų laikais. Sėdimų vietų, įskaitant vairuotojo vietą, turės būti ne mažiau kaip 40, stovimų vietų – ne mažiau kaip 70.

Sklandų judėjimą individualių poreikių turintiems asmenims ir šeimoms su mažais vaikais užtikrins troleibuse įrengta rampa. Keleivių patogumui taip pat turės būti įrengta ir dviračių tvirtinimo įranga, kuri leis vežti dviračius jo salone.

Naujų transporto priemonių pirkimas bus skelbiamas birželio pabaigoje, o sutartį planuojama pasirašyti dar šiais metais.

Kaip skelbta anksčiau, Vilniaus savivaldybė pernai sudarė sutartį su „Škoda Electric“, pagal kurią įsigijo 91 troleibusą. Planuojama, kad pirmieji 20 jų į sostinės gatves išvažiuos šių metų rugpjūtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valius

Valius portretas
Nejuokinkit su savo Dancer. 10 autobusų Klaipėdai du metus nesugeba pagamint. Kas iš jų pirks ką nors su tokia gamyba?

Anonimas

Anonimas portretas
TAM. SIAURINAMOS GATVĖS...

Ada

Ada portretas
Dar paskalykit, viskuo nepatenkinti "išminčiai" :) jo, ardykim tai ,ką turim ir pirkim ko neturim. Vat ekspertas vienintelis, o visi kiti "vagei".
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių