Statybos inspekcija: Maskvos namų griovimo grafikas bus keičiamas

  • Teksto dydis:

Iki šių metų pabaigos planavusi nugriauti Maskvos namus Vilniuje, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija koreguoja grafiką, trečiadienį pranešė portalas „Verslo žinios“.

Inspekcijos atstovė Rasa Kėkštienė portalui teigė, kad griovimo darbų grafikas keičiasi, dėl šiemet užsitęsusių viešųjų pirkimų.

Pasak jos, artimiausiu metu ketinama organizuoti pirkimą statinio griovimo darbams, o jų terminas priklausys nuo to kaip vyks pirkimų procedūros.

Pernai gruodį Vilniaus miesto apylinkės teismas suteikė teisę Statybų inspekcijai nugriauti Maskvos namus bei paskyrė pastatą valdančiai viešajai įstaigai po 300 eurų baudos už kiekvieną dieną, kai sprendimas nevykdomas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas dar 2016-ųjų gruodį pripažino 2008-aisiais Vilniaus savivaldybės išduotą statybą leidžiantį dokumentą negaliojančiu ir įpareigojo statytoją, t.y. viešąją įstaigą „Maskvos kultūros ir verslo centras Maskvos namai“ išsiimti naują leidimą ir pagal jį pertvarkyti statinį.

Statytojui nepertvarkius statinio, viešoji įstaiga įpareigota jį nugriauti, o šiai to nepadarius, teismas leido griovimo darbus vykdyti Statybos inspekcijai. 2020-ųjų vasarį sprendimo vykdymą pratęsė dviem metams, galutiniai jo vykdymo terminai suėjo pernai spalį.

Maskvos namų Vilniuje idėja vystyta nuo 2004-ųjų, po tuomečio Maskvos mero Jurijaus Lužkovo apsilankymo Vilniuje, karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse. Tuomet nutarta panašų Vilniaus namų projektą vykdyti ir Maskvoje.

2017 metų Valstybės saugumo departamentas Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime pažymėjo, kad „Maskvos namų“ projekto perspektyvos Vilniuje „turi palyginti didelę simbolinę ir praktinę reikšmę Rusijai kaip potencialus jos įtakos, tėvynainių politikos ir viešosios diplomatijos instrumentas“. 


Šiame straipsnyje: Maskvos namaigriovimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Na, rusai irgi ras ką nugriauti. Jau pavadino gatvę Maskvoje priešais LT ambasada Burokevičiaus vardu....

Na

Na portretas
pas mus tai daugiau nieko ir negirdim-tik griaut ir griaut. Juk galima tokį statinį panaudot savo reikmėm. Švaistomi pinigai be reikalo,griaunama ,vėl statoma

Pirmyn

Pirmyn portretas
Verčiau pasakokit koks „tautos priešas“ pritarė nedraugiškos šalies propagandinio statinio statyboms?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių