Valdininkai jau kyla į kovą: planuoja nušluoti nelegalias gyvūnų laidojimo vietas

  • Teksto dydis:

Lietuvoje veikia apie 100 nelegalių gyvūnų kapinių. Tiesa, jų skaičius dar iki Naujųjų sumažės. Valdininkai jau kyla į kovą prieš kelias dešimtis kapinių vien sostinėje. Šie planuoja tiesiog nušluoti nelegalias gyvūnų laidojimo vietas. Bet gyventojai protestuoja ir iš valdžios prašo legalizavimo, praneša LNK.

Vienos iš nelegalių gyvūnų kapinių – Karoliniškėse, šalia Televizijos bokšto. Pirmieji gyvūnai čia pradėti laidoti dar prieš 50 metų. Žmonės prašo legalizuoti šias kapines. Jie pasakojo, kad atbėgančios lapės paimdavo gyvūnų kūnelius, juos sudraskydavo, išsinešdavo ir panaudodavo kaip grobį. Todėl žmonės prašė čia statyti tvoreles ir kapines legalizuoti. Tačiau panašu, kad valdininkai neįsiklausė į šiuos prašymus. Per kelis mėnesius šioje vietoje nieko nebeliks. Vilniaus savivaldybė planuoja nušluoti šias kapines.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Plačiau papasakojo Komunalinio ūkio poskyrio vedėja Judita Nauckuvienė.

– Kaip čia taip yra, kad stovi net keli ženklai su nurodymais perlaidoti gyvūnėlius į legalias gyvūnų kapines, tačiau šios kapinės vis dar veikia iki šiol?

– Kažkas pašmaikštavo su senuoju ženklu ir vėl jį pastatė. Gyventojai turėjo pasiimti palaikus arba nusirinkti atminimo ženklus iki lapkričio 30 d. Tai neįpareigojo nieko daugiau daryti. Tačiau matome, kad yra kaip yra. Niekas nenusirinko. Dabar duotas įsakymas įmonei ir mes sutvarkysime tą viršutinę dalį.

– Tai reiškia, kad kapinės bus nušluotos nuo žemės paviršiaus. Galima sakyti, kad valdininkams baigėsi kantrybė ir nebestatysite naujo ženklo.

– Neplanuojame statyti naujo ženklo. Drastiškai mes tikrai nesielgsime, nurinksime tik antžeminę dalį. Nurinksime žvakeles, tvoreles, paminklus.

– Kaip atsiranda nelegalios kapinės? Vilniuje jų yra tikrai ne vienos.

– Neskaičiuojame, kur palaidoti po vieną. Iš didesnių žinome penkias. Yra Naujojoje Vilnioje, prieš Žirmūnų paplūdimį, prie Kairėnų kapinių.

– Gyventojai protestavo, kad šios kapinės turėtų būti legalizuotos. Valdininkai sakė, kad negali taip padaryti. Kodėl nelegalios kapinės kelia problemas? Kodėl jos negali būti išmėtytos įvairiose miesto vietose?

– Mano supratimu, kapinės turi turėti legalią savo vietą, tikrai ne miesto centre, ne parkuose. Dėl to mes ir rūpinamės. Pirklių gatvėje yra tam skirta vieta. Yra legalios kapinės. Siūlome nusivežti savo augintinius ir ten juos palaidoti. Mes juk nevažiuojame, nelankome kiekvieną dieną. Atminimui pakanka kartą per mėnesį ar metus ten nuvažiuoti.

– Kokia tvarka galioja naujose kapinėse? Kaip galima palaidoti savo augintinį? Ar imamas kažkoks mokestis?

– Mokestis neimamas. Prižiūri mūsų įmonė. Yra budintis darbuotojas, kuris parodo vietą ir pasirūpina gyventojų prašymais.

– Kaip suprantu, piniginę paploninti reikėtų, jei nelegaliai laidojame savo augintinius? Gresia baudos iki 500 eurų.

– Paprastai tie laidojimai atsiranda po nakties, nematomu laiku. Nepastatysi čia policijos ir neprižiūrėsi. Matome, kad kai kurios kapavietės nunyksta, praranda savo vaizdą. Tačiau atsiranda ir naujų. Vyksta judėjimas.

– Kokiose vietose dygsta naujos kapinės? Ką planuojate daryti su jomis?

– Gerovės parke yra tokia didesnė vieta. Po vieną, po kitą tiesiog užlyginama ir viskas.

– Kaip atrodys visas procesas čia, Karoliniškių nelegaliose gyvūnų kapinėse? Kada jis vyks?

– Nurinksime tik tvoreles. Davėme laiko iki lapkričio 30 d. Atvažiuos įmonė ir nurinks antžeminę dalį. Tikrai nekasime, tikrai nieko nedarkysime. Liks švari miško paklotė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinovas

Žinovas portretas
Karma eis

elena

elena portretas
geriausia buvo kaip tarybiniais laikais neleido laikyti sunu daugiabuciuose ir buvo svaru ir tylu o dabar kaip tvarte laiptinese primyzta prisikta nesurenka sudu ot gyvenimas uzdrausciau laikyti sunis mieste lai laiko nuosavose namuose kaip prie sovietu dabar suo svarbiau kaip zmogus idijotizmas dar matai jiems kapu reikia nesamone zmones patys eina is proto ar cia is mandrumo

jau

jau portretas
zmoneliams sunys,kates i zmogas pavirto,tai visai smegenai aniems parsiraite i kitas vietas,labiau anie myli suni,kate ,o ne zmogu....nusiritom i bedugne,kuo toliau ,tuo kvailiau...priimt istatymus,reik ,kad zmones gintu,o ne ju keturkojus....
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių