„Vilniaus parkai“ už atnaujintus pastatus Bernardinų sode turi sumokėti 0,3 mln. eurų

Savivaldybės įmonė „Vilniaus parkai“ pastatus Bernardinų sode rekonstravusiai bendrovei „Liumeksis“ turės sumokėti daugiau nei 300 tūkst. eurų, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį ketvirtadienį iš dalies patenkino „Vilniaus parkų“ ir Vilniaus savivaldybės skundus bei kiek sumažino pernai balandį Vilniaus apygardos teismo priteistą 314,2 tūkst. eurų sumą. Be to, teismas nesutiko priteisti bendrovei 25 tūkst. eurų už pastate Maironio gatvėje sumontuotą liftą.

„Ieškovė („Liumeksis“ – BNS) neįrodė, jog iki 2016 metų rugpjūčio 11 dienos faktiškai patyrė 25 tūkst. eurų pagal ginčo kasos išlaidų orderius už lifto įrengimą ginčo objekte (...) Nors civilinėje byloje yra pateiktos lifto nuotraukos, tačiau nėra duomenų, kad liftas buvo sumontuotas ir išlaidos patirtos“, – rašoma teismo nutartyje.

„Liumeksis“ prašė teismo, kad taikant restituciją „Vilniaus parkai“ jai sumokėtų 922,1 tūkst. eurų ir 6 proc. palūkanas už  išlaidas pagal 2008 metų Bernardinų sode esančių pastatų projektavimo ir rekonstrukcijos jungtinės veiklos sutartį. Ją Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016 metais „Vilniaus parkų“ prašymu pripažino negaliojančia. 

„Liumeksio“ ieškinį pernai balandį iš dalies patenkinęs Vilniaus apygardos teismas 314,2 tūkst. eurų bendrovei priteisė skaičiuodamas 2015–2016 metais patirtas jos išlaidas, nuomos mokestį, nekilnojamo turto mokesčio kompensacijas bei 2008–2016 metais sumokėtą žemės nuomos mokestį. 

Pirmos instancijos teismo sprendimą Apeliacinis teismas iš dalies patenkino dar pernai gruodį. Tačiau šių metų birželį Lietuvos Aukščiausias Teismas grąžino bylą Apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo.

Nors civilinėje byloje yra pateiktos lifto nuotraukos, tačiau nėra duomenų, kad liftas buvo sumontuotas ir išlaidos patirtos.

Šalia Bernardinų sodo anksčiau veikė „Liumeksio“ iš savivaldybės nuomojama vasaros kavinė ir kioskas, sudegę per gaisrą 2002 metais.

2008 metais įmonė ir „Vilniaus parkai“ sutarė rekonstruoti pastatus, o 2015 metais papildomai susitarė, jog po rekonstrukcijos savivaldybės įmonei atiteks 12 proc. objekto ploto, o „Liumeksiui“ – 88 proc., atitinkamai bus padalytos ir valstybinio sklypo nuomos teisės. Iki tol bendrovė buvo pastatų nuomininkė (nuomos sutartis galiojo iki 2100 metų) ir sklypo subnuomininkė (iki 2099 metų pabaigos).

Kavinės statybas Maironio gatvėje 2017 metų pradžioje „Vilniaus parkų“ prašymu sustabdė teismai. Anot „Liumeksio“, iki tol buvo pastatyta 70 proc. pastato, į jį investuota 1,2 mln. eurų.

9 hektarų ploto Bernardinų sodas yra Vilniaus senamiestyje, jis iš esmės rekonstruotas 2013 metų rudenį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių