Vilniečiai kviečiami tvarkytis ne vien per akciją „Darom“

  • Teksto dydis:

Visos Vilniaus miesto seniūnijos, aktyvios bendruomenės kviečiamos prisijungti prie savivaldybės kartu su seniūnais visą mėnesį organizuojamų aplinkos tvarkymo talkų visame mieste. Nutirpęs sniegas džiugina, tačiau atvėrė ir ne pačius gražiausius kampelius. Balandis – geriausias metas apsitvarkyti teritoriją aplink savo gyvenamąją aplinką, želdynus, viešas erdves –  ir pasitikti gražiausią metų laiką savo mylimame mieste atsinaujinus.

Savivaldybė pasirūpino, kad kiekvienoje seniūnijoje aktyvios bendruomenės burtųsi prie seniūnijų, gautų šiukšlių surinkimo maišų darbui, o su atliekų vežėjais susitarta, kad po talkos surinktos šiukšlės iš bendrojo naudojimo teritorijų ar viešųjų erdvių būtų operatyviai išvežtos. Apie talkas kiekvienoje seniūnijoje informaciją bus galima rasti socialiniame tinkle „Facebook“, kur kiekviena seniūnija turi savo paskyrą, arba seniūnijoje. Savo pagalbą per talkas pasiūlys ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, kurie rūpinsis, kad po talkų neatsirastų papildomi savavaliai sąvartynai neleistinose vietose.

„Vilnius  –  pilnas bendruomeniškų žmonių, kuriems rūpi juos supanti aplinka. Po žiemos matome, kad šiai aplinkai reikia švaros ir tvarkos. Tam dirba miesto tvarkymo tarnybos ir savivaldybės padaliniai, tačiau kartu su miesto gyventojais rezultatų pasieksime greičiau. Kviečiame iniciatyvias bendruomenes, aktyvius vilniečius organizuoti savo gyvenamosios aplinkos tvarkymosi talkas. Pranešus seniūnams apie datą ir vietą, organizuosime atliekų išvežimą iš sutvarkytos teritorijos, skirsime atliekų maišų bei pirštinių besitvarkantiems“, - kviečia administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Viena aktyviausių tvarkymosi dienų per balandį bus 21-oji, kai sostinėje ir visoje Lietuvoje vyks visuotinė akcija „Darom 2018“. Tradicija tapusios iniciatyvos „Mes darom!“ atstovai sako, kad Vilniaus apylinkėse akcijos metu neretai aptinka per metus tose pačiose vietose piktybiškai užaugusių atliekų krūvų.

„Akcijų metu pastebime, kad Vilniaus apylinkėse, pamiškėse ir miškuose didžiausia problema yra padangos ir didelės įvairių buitinių atliekų krūvos. Šalia sodų bendrijų didžiausia problema – šiukšliavežių atvažiavimas ir surinkimas. Daugelis sodų bendrijų gyventojų, nuolatinių ar vasarojančių, mielai šiukšles mestų į tam skirtas vietas, bet skundžiasi, kad nėra kam jų išvežti. Tuomet ir kyla problemos dėl aplinkos teršimo, savavalių sąvartynų susidarymo. Žmonės ima piktnaudžiauti ir veža šiukšles į mieste esančius konteinerius daugiabučių kiemuose“, – sako „Mes darom!“ iniciatyvos organizatoriai.

Savavaliai sąvartynai, kurie kuriasi pamiškėse, atokiose apylinkėse, tampa didele finansine našta visiems miestiečiams. Pavyzdžiui, 2015 ir 2016 m. šiai problemai spręsti buvo skirta po 150 tūkst. eurų, praėjusiais metais – 130 tūkst. eurų. Apie 15 tūkst. eurų kasmet yra skiriama „Mes darom!“ akcijų metu surinktų atliekų išvežimui.

Nuo 2018 m. gegužės 1 d. ši situacija iš esmės pasikeis – kiekvienas būsto savininkas bus įpareigotas pasirūpinti savo atliekų tvarkymu. Vilniaus miesto teritoriją padalinus į skirtingas zonas, kiekviena jų yra paskirta konkrečiam atliekų vežėjui. Vilniaus miesto savivaldybė iš Registrų centro gaus duomenis apie būsto savininkus ir jiems periodiškai išsiųs sąskaitą už atliekų tvarkymą. Gyventojams atliekų vežėjas pastatys konteinerius – tai sumažins savavalių sąvartynų problemą ir neužkraus papildomos naštos sąžiningai atliekas tvarkantiems Vilniaus miesto gyventojams“, – sako  Vilniaus miesto savivaldybės Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių