Protesto akcijoje susirinkusieji solidarizavosi su M. Simanynu: „Trupink žiedus, o ne žandikaulius“

Pirmadienį Nepriklausomybės aikštėje kelios dešimtys žmonių susirinko į protesto akciją, skirtą solidarizuotis su už prekyba kanapių produktais nuteistu Martynu Simanynu.

Susirinkusieji rankose laikė plakatus su užrašais „Sodinkime medžius, o ne jaunimą“, „Palikit žmones ramybėje“, „Trupink žiedus, o ne žandikaulius“, „Legalize CBD“, „Laisvė Martynui“.

Renginio dalyviai taip pat buvo vaišinami ir pluoštinių kanapių arbata. Protesto akcijoje dalyvavo ir visuomenininkas Olegas Šurajevas.

„Mes susirinkome tam, kad pasakytume, kad nesutinkame su sprendimais dėl jaunuolio, kuris Kaune turi atsidaręs kanapių parduotuvėlę. Jis už pluoštines kanapes, kur (THC – ELTA) riba buvo viršyta labai nedaug, gavo 2 metus ir 2 mėnesius realios laisvės atėmimo bausmės“, – Eltai sakė vienas iš protesto organizatorių Nerijus Vitkauskas.

„Mes su tuo nesutinkame, atėjome pasakyti, kad tam prieštaraujame ir sprendimas turi būti pakeistas“, – pridūrė jis.

Visgi protesto dalyvis pripažino, neturįs vilties, jog dabar galiojantys įstatymai artimiausiu bus sušvelninti.

„Mes dirbame, kad būtų įgyvendintas dekriminalizavimas, bet su dabartine Seimo dauguma labai sunku surinkti tiek parašų, keik reikia. Kol kas šis klausimas stringa ir mes bandome visais kitais būdais kovoti, kad bent jau tokių absurdiškų situacijų, kaip šiuo atveju, nebūtų daugiau“, – pažymėjo N. Vitkauskas.

Mes susirinkome tam, kad pasakytume, kad nesutinkame su sprendimais dėl jaunuolio, kuris Kaune turi atsidaręs kanapių parduotuvėlę.

ELTA primena, kad M. Simanynas Kaune, M. K. Čiurliono gatvėje, prieš du metus atidarė krautuvėlę, kurioje turėjo būti prekiaujama legaliais CBD produktais, t.y. kanapėmis, kuriose beveik nėra psichoaktyvios medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC).

Tačiau policijos pareigūnams apsilankius ir paėmus dalį produktų patikrai buvo nustatyta, kad kai kuriose kanapėse THC koncentracija viršija leistiną normą. Nustatytas kiekis buvo nuo 0,26 iki 0,53 proc., o Lietuvoje leidžiama prekiauti kanapėmis, kuriose THC koncentracija neviršija 0,2 proc.

Teisme M. Simanynas gynėsi nežinojęs, kad parduoda narkotikus ir teikė laboratorijų sertifikatus, kuriuose esą patvirtina, kad kanapėse THC kiekis neviršija 0,2 proc.

Tačiau teismo sprendimu M. Simanynas buvo įkalintas 2 metams ir 2 mėnesiams. Toks nuosprendis sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Viešojoje erdvėje pasirodė gyventojų svarstymai, kad verslininkas nubaustas per griežta bausme.

Balandžio 24 d. vyks apeliacinio teismo posėdis, kur Martyną siūloma sodinti už grotų 2 metams ir 2 mėnesiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

O va šitie protestutojai ar sutiktų atlikti testą

O va šitie protestutojai ar sutiktų atlikti testą portretas
narkotikų vartojimo? 100% manau kad ne!

L?

L? portretas
Aš tikriausia jau per senas, kad suprasčiau tokį agresyvų pasipriešinimą tvarkai: trikojis blogis, nes bauduoja nusikalstančius lakstūnus, automobilių patikra negerai, nes bauduoja netvarkingų automobilių savininkus, blogai, kad draudžia vienalyčiam ar belyčiam vaikų svetimų augint, dabar negerai, kad kanapėm neleidžia prekiaut. Tai paisykit nustatytos tvarkos ir visiem bus tik geriau.

Ponai

Ponai portretas
lietuvaiciai! Ar nuosirdziai svenciate Leninino gimtadieni!?
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių