Vilniuje užsienio turistų pernai daugėjo 12 proc., šiemet laukiama 11 proc. augimo

  • Teksto dydis:

Pernai Vilniuje apsilankė penktadaliu daugiau turistų iš užsienio nei 2022 metais, o bendras sostinės svečių skaičius paaugo 12 proc., skelbia turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Agentūros duomenimis, 2023 metais sostinėje apsilankė 1,191 mln. turistų, iš jų 69 proc. atvyko iš užsienio, o  likę buvo vietos gyventojai. Didžioji dalis užsieniečių buvo iš Europos ir JAV.

„Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė tokius rezultatus vertina gerai atsižvelgus į tai, jog Vilnius yra geopolitiškai jautriame regione, Anot jos, priešpandeminis lygis dar nepasiektas.

„Nepaisant to, kad dar nesugrįžome į iki pandemijos matytus turistų srautus, praėjusių metų rodikliai nuteikia optimistiškai, todėl šiemet prognozuojame dar daugiau turistų ir dar didesnę jų sugeneruotą naudą visai miesto ekonomikai“, – teigė D. Aleksandravičienė.

Anot jos, agentūra sieks, jog šiemet turistų skaičius padidėtų mažiausiai 11 proc.

Daugiausia turistų pernai atvyko Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, JAV, JK, Baltarusijos. Svečių iš Lenkijos skaičius per metus padidėjo 58 proc., Vokietijos – 33 proc., JAV – 26 proc., JK – 10 proc., Latvijos – 6 proc.

Pasak agentūros, viešbučių užimtumas 2023 metais siekė 68 proc., vienas užsienietis per dieną vidutiniškai išleisdavo apie 94 eurus.

Pasak agentūros, sostinės pajamos iš turizmo 2023 metais siekė 224 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kremliaus dvokiantys autai

kremliaus dvokiantys autai portretas
Vyti velniop visus imigrantus. Ką jums duoda tie turistai? 50 eurų? Cha cha cha...Kuo greičiau siųsti lauk slavų atvykėlius. Verslininkai, kurie negali mokėti saviems, tegul kelia savo verslą į užsienį arba uždaro.

Jo

Jo portretas
Bus turistų iš rusyno su kalašais
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių