Riaušių prie Seimo byloje liudijęs pareigūnas: žmonės spardė skydus, už nugaros sprogo petarda

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį tęsė 2021 m. riaušių prie Seimo bylos nagrinėjimą.

Teisme liudijęs nukentėjusysis, policijos pareigūnas Steponas Daubaris teigė, kad 2021 m. rugpjūčio 10 d. su kitais policininkais išvyko prie Seimo, kadangi buvo pranešta apie neramumus. Anot jo, tik atvykus prie Seimo rūmų ir išsilaipinus iš automobilių, į pareigūnus pradėta mėtyti akmenis, butelius.

„Pasipylė akmenų, butelių kruša. Buvo sprogimas prie kojų, pajutau skausmą. Nukentėjo koja. (...) Nepastebėjau, kas sprogo. Buvo sprogimas, sprogimo banga, dūmai“, – pasakojo S. Daubaris.

Anot jo, žmonių minia buvo nusiteikusi agresyviai, puolė pareigūnus.

Pasipylė akmenų, butelių kruša. Buvo sprogimas prie kojų, pajutau skausmą. Nukentėjo koja.

„Rėkė, įžeidinėjo. (...) Minia buvo agresyviai nusiteikusi. Protestuotojai taranavo policijos pareigūnus, spardė į jų skydus“, – kalbėjo liudytojas.

S. Daubaris tvirtino, kad po traumos jam ant kojų liko mėlynės, tačiau jis dėl to civilinio ieškinio nereiškia.

Kitas nukentėjusysis, policijos pareigūnas Artūras Paulauskas pasakojo, kad su pareigūnais taip pat turėjo užduotį užimti poziciją prie vartų į Seimo kiemą. Tiesa, anot jo, pareigūnams dar nepriėjus minėtų vartų, minia ėmė mėtyti į policininkus akmenis.

„Bandėme prieiti prie įvažiavimo į Seimą. Nespėjome prieiti prie įvažiavimo į Seimą ir pasipylė akmenys. Žmonės puolė, spardė skydus. Už nugaros sprogo petarda. Lėkė į mus buteliai, akmenys. Kai metė petardą ir ji sprogo, pajutau skausmą. (...) Žmonės su vėliavų kotais badė į skydus“, – dėstė A. Paulauskas.

Anot jo, agresijos, akmenų mėtymo bangų buvo kelios.

„Toks vaizdas, kad planingai mėtyti akmenys, nes metė vienu metu daug žmonių“, – tvirtino nukentėjusysis.

Pasak pareigūno, kai kurie jaunuoliai kvietė policininkus išeiti iš rikiuotės ir „išsiaiškinti santykius“.

Nukentėjusysis pasako, kad dėl mestos į pareigūnus ir sprogusios petardos jam buvo sužalota koja.

A. Paulauskas teigė minioje atpažinęs kaltinamąją byloje Andrejų Lobovą, Seimo narį Petrą Gražulį, buvusį parlamentarą Naglį Puteikį, prorusišką aktyvistą Lauryną Ragelskį.

Liudytojas tvirtino žinantis, kad ne vienas policijos pareigūnas nukentėjo nuo į juos mėtytų akmenų ir kitų daiktų. Taip pat, anot A. Paulausko, dėl akmenų krušos buvo smarkiai apdaužyti ir policijos pareigūnų tarnybiniai automobiliai.

Kaltinimai pateikti 86 asmenims

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs A. Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmyn

Pirmyn portretas
Man yra gyvenime arti sprogusi granata, ir tai niekai, o čia nuo petardos mentas į kelnes pridarė, prašys atlyginti skalbimą.

Anonimas

Anonimas portretas
laukiu kad kuris iš policininku pasiskūstu kad ji pastūmė mertuku vaikas ir jis labai smarkiai susižalojo.

kaunietis

kaunietis portretas
Ta petarda kai sprogo uz nugaros tas policinininkas tur but apsisiko is baimes
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių