Riaušių prie Seimo byloje sulaikytas teismo vengęs kaltinamasis L. Dolotovas

Teisėsaugos pareigūnai savaitgalį Vilniuje sulaikė besislapsčiusį kaltinamąjį 2021 metų riaušių prie Seimo byloje Luką Dolotovą.

Jis buvo sulaikytas šeštadienį, sekmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi jam nustatė vieno mėnesio suėmimo terminą – vyras suimtas iki vasario 28 dienos, BNS informavo teismo atstovas Giedrius Janonis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas buvo kreipęsis į Generalinę prokuratūrą dėl Europos arešto orderio išdavimo pasislėpusio nuo teismo kaltinamojo L. Dolotovo, dar pernai gruodį teismo nutartimi buvo paskelbta kaltinamojo paieška.

Sulaikius kaltinamąjį, savo prašymą prokuratūrai dėl Europos arešto orderio išdavimo teismas atšaukė.

L. Dolotovas dalyvavo tik pirmajame, pernai balandžio 26 dieną vykusiame, Vilniaus miesto apylinkės teisme surengtame baudžiamosios bylos posėdyje, jis prisijungė nuotoliniu būdu, į kitus vykusius daugiau nei dešimt teismo posėdžių neatvyko.

Vilniaus miesto apylinkės teismo pernai spalio 30 dienos nutartimi L. Dolotovui taikytas rašytinis pasižadėjimas neišvykti buvo pakeistas į suėmimą. Teismas nusprendė, kad kaltinamasis tyčia vengia dalyvauti baudžiamajame procese.

Su šia teismo nutartimi dėl kardomosios priemonės griežtinimo nesutiko kaltinamojo advokatas, jis su skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą.

Šio teismo trijų teisėjų kolegija priėmė neskundžiamą nutartį, kad žemesnės instancijos teismo nutartis yra teisėta bei pagrįsta, priimta nepažeidžiant nei Baudžiamojo proceso kodekso, nei kituose teisės aktuose numatytų reikalavimų.

L. Dolotovui yra pareikšti kaltinimai dėl riaušių prie Seimo 2021 metų rugpjūtį ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Bylos duomenims, L. Dolotovas kartu su kitais riaušių dalyviais susikibęs rankomis užtvėrė ir tokiu būdu blokavo A. Tumėno gatvę, sustabdė eismą ir neleido pravažiuoti policijos automobiliui ir kitiems eismo dalyviams, grūmėsi su pareigūnais, konfliktavo su žurnalistais, ne mažiau kaip tris kartus metė akmenis į pareigūnus, tarnybinius automobilius ir Seimo rūmus, spjaudė ant pareigūnų skydų, ne mažiau kaip vieną kartą koja spyrė į pareigūnų skydą ir pareigūnams rodė necenzūrinius gestus.

Vyras taip pat kaltinamas neteisėtai įgiję sulenkiamą peilį, jis priskiriamas civilinėje apyvartoje draudžiamiems šaltiesiems nešaunamiesiems ginklams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas per ikiteisminį tyrimą atpažino dalį kaltinamųjų, dabar teisiamų riaušių prie Seimo byloje, kaip mėčiusius akmenis ir butelius į viešąją tvarką atvykusius palaikyti pareigūnus.

Vilniaus miesto apylinkės teisme Viešosios tvarkos valdybos vyriausiasis specialistas Matas Versekys patvirtino per ikiteisminį tyrimą duotus parodymus.

Juose užfiksuota, kad L. Dolotovas rodė necenzūrinius gestus.

Tuo metu kito kaltinamojo Antano Kandroto, pravarde Celofanas, dabar kalinčio už finansinius nusikaltimus, palaikytojai skelbia prie Vilniaus miesto apylinkės teismo, prieš bylos posėdį, 9 valandą, trečiadienį organizuojantys palaikymo akciją.

Tokia pat akcija Celofano palaikymui planuojama ir ketvirtadienį, 14 val., prie Trakų pilies.

„Policijai apie organizuojamus renginius žinoma, bus skiriamos policijos pajėgos viešajai tvarkai užtikrinti“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė.

Riaušių prie Seimo byloje trečiadienį teismas ketina toliau apklausti liudytojus.

Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vycka

Vycka portretas
Spjaudė ant policininkų ir tai yra riaušių dalis? Stipru, reikia nuteisti visus, kas prie seimo tyliai bezdėjo už tėvynės išdavimą. Mulkių yra ir tarp prokurorų, bet, kad sostinėje... ...tikriausia pirko postą.

Sakykite kaip tokį teismą geriau pavadinti: farsas ar faršas

Sakykite kaip tokį teismą geriau pavadinti: farsas ar faršas portretas
Pasakomis, melu, iškraipymais, neprisimenu, nes neprisimenu“ grįstais „liudijimais“ žmonės malami į „faršą“, kad ateityje NIEKAS NEDRĮSTŲ mitinguoti, protestuoti prieš bukalaurų savivalę, KGBistų anūkų valdžioje siautėjimą.

Na

Na portretas
tokie jau jie yra, kur bebvisur pasireiškia,net užsienio kurortuose,kiek pastebėjau, šitos tautos atstovus iškart galima atpažinti iš elgesio
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių