Sostinės kriminalistai sulaikė narkotikų siuntą – vertė siekia 300 tūkst. eurų

Vilniaus apskr. policijos pareigūnai tęsia ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo labai dideliais kiekiais ir jų kontrabandos.

Pagal šį tyrimą balandžio 18 d. Vilniuje sulaikyti du asmenys,pas juos rasta 10 kg kanapių, apie 5 kg psichotropinių medžiagų, įtariama, amfetamino, ir daugiau nei vienas kilogramas, įtariama, kokaino.

Šiame tyrime gegužės 19 d. prie Kauno sostinės kriminalistai sulaikė asmenį, vairavusį „Audi“ markės automobilį.

Turimais duomenimis, minėtu automobiliu, specialiai įrengtoje slėptuvėje, galėjo būti gabenamos narkotinės ar psichotropinės medžiagos.

Siekiant nuodugniai patikrinti automobilį, surasti ertmes bei įrengtas slėptuves, naudojamas narkotinėms medžiagoms gabenti, automobilis, pasitelkus į pagalbą Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnus, buvo patikrintas rentgeno aparatu.

Muitinės pareigūnai pažymėjo, kad slėptuvė gali būti įrengta už galinių sėdynių – būtent nurodytoje vietoje ir buvo aptikta slėptuvė, kurioje rastas 31 paketas su augalinės kilmės medžiaga – kanapėmis ir 1 paketas su šviesios spalvos biria medžiaga, įtariama, kokainu.

Viso automobilyje kratos metu rasta ir paimta apie 15,5 kg, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių ir apie 1 kg narkotinės medžiagos – kokaino.

Atliktos kratos sulaikyto asmens gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose taip pat davė rezulttų – buvo rasti ir paimti nedideli kiekiai įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų, kanapės, kristalas (3CMC), kokainas, grynieji pinigai, svarstyklės, narkotikų pakavimo priemonės, kiti tyrimui reikšmingi daiktai, taip pat medžioklinis ginklas ir šoviniai.

Iš neteisėtos apyvartos išimtų narkotinių medžiagų vertė didmeninėje rinkoje gali siekti apie 90 000 eurų.

Padalinus šias psichoaktyvias medžiagas dozėmis, mažmeninės rinkos kaina gali siekti apie 300 000 eurų.

Sulaikytam asmeniui pareikšti įtarimai dėl labai sunkių nusikalstamų veikų padarymo, disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei jų kontrabandos.

Po pareikštų įtarimų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams.

Už inkriminuojamas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas nuo 15 iki 18 metų.

Šiuo metu atliekamame ikiteisminiame tyrime sulaikyti 3 asmenys, jų tarpe ir neteisėtos veiklos organizatorius.

Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai tęsia ikiteisminį tyrimą, siekiant nustatyti visus prie minėtos nusikalstamos veikos prisidėjusius asmenis.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.NAUJAUSI KOMENTARAI

K

K portretas
Pakils kainos
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių