Teismas planuoja skelbti sprendimą dėl buvusio teisėjo A. Daugėlos atleidimo

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį planuoja skelbti sprendimą, ar už vairavimą išgėrus atleistas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Arvydas Daugėla gali būti grąžintas į pareigas.

Vienas A. Daugėlos advokatų Tomas Bagdanskis BNS yra sakęs, kad byloje keliamas klausimas, ar teisėjui pritaikyta proporcinga atsakomybė.

A. Daugėlos teigimu, sėsdamas prie vairo jis jautėsi blaivus, nors dėl asmeninės stresinės situacijos kelias dienas iki įvykio vartojo alkoholį.

Teisėjas neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone, kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, birželio 1 dieną. Jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl teisėjo atleidimo „savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą“. Tokiam siūlymui taryba pritarė, o birželį Seimas priėmė nutarimą A. Daugėlą atleisti iš pareigų.

A. Daugėlos teigimu, atliktas kraujo tyrimas parodė 1,16 promilės girtumą.

Tačiau buvęs teisėjas yra patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl vairavimo neblaiviam, kai girtumas viršija 1,5 promilės, jo byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

A. Daugėla trejus metus yra dirbęs policijos tardytoju, 29 metus ėjo teisėjo pareigas, buvo Klaipėdos apygardos teismo skyriaus pirmininkas, vėliau – šio teismo vadovas. Nuo 2019 metų pavasario jis dirbo Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių