Teismas: už poliklinikoje netinkamai suteiktas paslaugas turės būti atlyginta 20 tūkst. eurų žala

  • Teksto dydis:

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo atmestas ieškovės – Centro poliklinikos pacientės – ieškinys šiai gydymo įstaigai dėl žalos jos sveikatai atlyginimo, ir ieškovei priteisė 20 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Kaip pranešė Lietuvos apeliacinio teismas, ieškovė kreipėsi į Centro poliklinikos otorinolaringologę dėl sutrikusios klausos vienoje ausyje, tačiau gydytoja, įvertinusi pacientės būklę ir atlikusi tyrimus, patologijos nenustatė.

Po dvejų metų pacientė vėl kreipėsi į Centro polikliniką, kur buvo nusiųsta pas tą pačią gydytoją, iš kurios pareikalavo siuntimo į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką. Šioje poliklinikoje pacientei buvo diagnozuotas dešinės ausies garsą suvokiančios sistemos pakenkimas, dešinės ausies neurosensorinis prikurtimas, o paskyrus magnetinio rezonanso tyrimą nustatytas nepiktybinis navikas, kuris buvo išoperuotas Santaros klinikose.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nesutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad sveikatos priežiūros paslaugos Centro poliklinikoje ieškovei buvo suteiktos tinkamai.

Bylą nagrinėjant Lietuvos apeliaciniame teisme paskirtos ekspertizės išvados, taip pat byloje esantys kitų specialistų paaiškinimai patvirtino, kad Centro poliklinikos otorinolaringologės veiksmai, abu kartus teikiant pacientei konsultacijas ir atliekant tyrimus, neatitiko sąžiningo, protingo, patyrusio bei atidaus profesionalo elgesio standarto: gydytoja nepastebėjo ieškovės negalavimų, netinkamai surinko pacientės anamnezę ir netinkamai įvertino jos būklę, neskyrė šioje situacijoje reikiamų papildomų tyrimų, kitų specialistų konsultacijų, netaikė alternatyvių klausos sutrikimo matavimo metodų.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad tarp šių Centro poliklinikos gydytojos neteisėtų veiksmų ir pacientei po operacijos atsiradusios žalos egzistuoja priežastinis ryšys – laiku nustačius diagnozę buvo galima išvengti sunkių padarinių ar bent jau jų dalies ieškovės sveikatai.

Kaip skelbia teismas, įvertinus tai, kad ieškovei po operacijos klausa nebuvo atkurta, jai neabejotinai buvo sukelti neigiami dvasiniai ir fiziniai išgyvenimai, nepatogumai, padidėjo ribojimai užsiimti įprastine kasdiene bei laisvalaikio veikla, ji neteko galimybės užsiimti sportine veikla, konstatuota, kad ieškovei Centro poliklinika turės atlyginti 20 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Greit nebus ten dirbančių

Greit nebus ten dirbančių portretas
Ar dirbs tik atvykėliai, niekas nenori būt teroriruojamas, yra papradtesnių darbų užsidirbti pragyvenimui

GJFH

GJFH portretas
labai gerai, prades gal realius tyrimus daryti, o ne vien krauja tikrinti uz pinigus netikeliai

Henrikas

Henrikas  portretas
Beda cia viena: po tokios kompensacijos dar maziau mediku nores dirbti. Tiesiog bijos. Kaip sauksi, taip ir atsilieps.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių