R. Požėla reiškia palaikymą moterį nušovusiam policininkui: jis nebus paliktas vienas

  • Teksto dydis:

Teismui trečiadienį perdavus Vilniaus rajone moterį nušovusio policijos pareigūno bylą, generalinis komisaras Renatas Požėla išreiškė palaikymą kaltinimų nužudymu viršijus įgaliojimus sulaukusiam sostinės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui.

„Esu įsitikinęs, kad pareigūnas vykdė duotą priesaiką – ginti kiekvieną pilietį, kuriam gresia realus pavojus ir šaunamasis ginklas buvo paskutinė priemonė, saugant save ir medikus nuo realios grėsmės“, – Policijos departamento išplatintame pranešime cituojamas R. Požėla.

„Pareigūnas nebus paliktas vienas – ir toliau užtikrinsime tiek teisinę, tiek kitą pareigūnui reikalingą pagalbą, siekdami apginti jo teisėtus interesus, užtikrinti kokybišką gynybą Vidaus tarnybos statuto ir kitų teisės aktų nustatytais pagrindais“, – teigė generalinis komisaras.

Prokuratūra teismui perdavė bylą, kur kaltinimai nužudymu viršijus įgaliojimus pareikšti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai pernai gruodžio 12 dieną, policijos pareigūnas, atvykęs į įvykio vietą panaudojo tarnybinį šaunamąjį ginklą, dėl ko įvykio vietoje žuvo moteris.

Tyrimo metu nustatyta, kad tą dieną Vilniaus pareigūnų ekipažas gavo Operatyvaus valdymo skyriaus pranešimą apie moters keliamą grėsmę greitosios medicininės pagalbos brigados medikams.

Į privataus gyvenamojo namo kiemą Vilniaus rajone, 14.50 valandą atvykę policijos pareigūnai sutiko ten jų laukusią greitosios medicininės pagalbos brigadą, kuri informavo apie moters elgesį ir jos sveikatos būklę.

Esu įsitikinęs, kad pareigūnas vykdė duotą priesaiką.

Į iškvietimo vietą atvyko ir antras policijos ekipažas.

Maždaug po 10 minučių nuo atvykimo buvo panaudotas tarnybinis šaunamasis ginklas.

Medicininė pagalba nukentėjusiajai buvo pradėta teikti nedelsiant, tačiau dėl patirtų sužalojimų sunkumo ji mirė įvykio vietoje.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad siekdamas sulaikyti moterį pareigūnas neišnaudojo visų jo turėtų galimybių veikti kitaip, klaidingai įvertino būtinosios ginties situaciją ir panaudojo šaunamąjį ginklą nesant neišvengiamo pavojaus jo ar kitų asmenų gyvybei bei sveikatai, todėl moters žūtis kvalifikuotina kaip nužudymas.

Šis įvykis pernai vėl įžiebė diskusijas Lietuvoje dėl to, kokiomis sąlygomis pareigūnai Lietuvoje turėtų naudoti tarnybinius ginklus, ir kokių apsaugos priemonių reikia greitosios medicinos pagalbos paramedikams.NAUJAUSI KOMENTARAI

kas yra pareigunas ?? - YRANKIS

kas yra pareigunas   ??   - YRANKIS   portretas
valzia nutare nuteist pareiguna uz tai kad blogai suveike.... aas stalius noriu nuteist savo plaktuka kad sitas kreivai vini ikale... jus neimkit teismo asmeniskai i sirdi... cia valdzia teisia savo valdzios palaikymo yrankius... .t.y. nusmuikintojai saudo i jus noredami pagreitint financini juju praturtejima... nieko asmenisko.tiesiog gerove... privalomu mokesciu moketojas vienu zodziu yra vergas... yrankis... pono rankose... mano yrankis su yrankiu darau ka noriu... nesutinkat ??...tada jum uz pasipriesinima gerovei priverstinis medikamentinis gydimas...privalomos vakcinos...teismai...kalejimas... nieko asmenisko...tiesiog gerove ...aferistu

ko jus pergyvenat del pareiguno ?

ko jus pergyvenat del pareiguno ? portretas
kas yra pareigunas - YRANKIS... BESMEGENIS BEVALIS BETEISIS BIOROBOTAS iprogromuotas YSTAYMAIS ir INSTRUKCIJOMIS... VALDZIOS YRANKIS... kaip valdzia ji naudoja pries ka ji naudoja cia kitas klausimas... blogai iprogramavot ? - dirbtinis intelektas nesuveike ??... a juk KORONA parode kur link judams... PSD vezdu nuzmoginti ir vakcyna supilietinti runkeliai CYT...TYLOS.... pasirasykit elektros abonementa ir tebunie jum gerove bankomatu

as visada sakiau kad policininkas atpirkimo ozelis...

as visada sakiau kad policininkas atpirkimo ozelis... portretas
problema : arkledante pasake : kad PSD yra bet jis niekaip nesusijes su gydimu...sveikatos apsaugos mininstro turta arestuot ir pasodint... kas negerai ? policininkas kaltas tik tiek kad privalomu mokesciu ir prievoliu atlikeja nusove ... ligoni...su salutiniais reiskiniais ir pozymiais... kas nukentejusiji privede pri sito zinom...aiskiai ystayme parasyta kas atsakingi uz valstybei pareigunu ir ju pavaldiniu padaryta zala... teist...grieztai...negailestingai...kitaip galvojantiems priverstinis medikamentinis gydimas...
VISI KOMENTARAI 48

Galerijos

Daugiau straipsnių