Vicemerė: gaisro nuniokotas sostinės daugiabutis bus atstatytas iki metų pabaigos

Sausį gaisro nuniokoto daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos, gyventojams bus suteikta valstybės ir savivaldybės parama, sako Vilniaus vicemerė  Simona Bieliūnė.

„Labai džiaugiamės, ir panašu, kad viską, kaip planavome, iki metų galo pavyks padaryti ir žmonės galės grįžti į savo namus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė vicemerė.

Anot vicemerės, darbus numatyta baigti lapkritį-gruodį, gyventojai dar turės patys atlikti butų vidaus apdailos darbus, jiems bus leista gyventi savivaldybės suteiktuose būstuose „tiek, kiek reikės“.

„Nebūtinai tai bus gruodžio 31 ar balandžio, kovo konkreti data. Tikrai būsime lankstūs, sieksime, kad ir nuo mūsų priklausantys darbai būtų atlikti laiku ir kad žmonės turėtų galimybę oriai, be streso išsikraustyti“, – pabrėžė ji.

S. Bieliūnės teigimu, inžineriniai ir techniniai atstatymo klausimai jau išspręsti, numatyti darbų etapai, jie bus pradėti jau kitą savaitę – bus atvežta įranga, pradėtos griauti konstrukcijos, statomos naujos pertvaros ir panašiai.

Šiuos darbus, taip pat numatytas kompensacijas, vicemerė ketvirtadienį aptars su gyventojais.

„Savivaldybė iki šiol, iki atstatymo darbų, padengė visus kaštus, todėl, kad tai yra netipinė situacija – be socialinių būstų, be išmokų, paramos gyventojams, turėjome ir užsandarinimo klausimus spręsti, ir kelių įrengimo, ir apželdinimo – visi šie kaštai jau dabar siekia 260 tūkst. eurų“, – kalbėjo ji.

Preliminariai namo atstatymui numatyta skirti dar maždaug 1,24 mln. eurų.

Gyventojams – skirtingos kompensacijos

S. Bieliūnė pažymėjo, kad du trečdaliai butų buvo apdrausti, tad apie pusę sumos, t.y. 630 tūkst., padengs draudimo kompanijos, dar 25 proc. arba per 310 tūkst. eurų skirs valstybė., apie 20 proc. – savivaldybė.

Vicemerės teigimu, nukentėjusių devynių butų savininkams iš savivaldybės bus skiriamos skirtingos kompensacijos: trijų butų pensijinio amžiaus savininkams, kurie neturi kito nekilnojamojo turto ir niekur nedirba, bus kompensuoti visi kaštai, taip pat trijų butų savininkams senjorams, turintiems kito turto – 75 proc., dar trijų butų savininkams, kurie yra darbingo amžiaus ir taip pat turi kito nekilnojamojo turto – 50 proc. atstatymo kaštų.

S. Bieliūnės pateiktais skaičiavimais, pensijinio amžiaus žmonės nuo buto turės prisidėti 6-8 tūkst. eurų, darbingo amžiaus gyventojai – 13-17 tūkst. eurų.

„Gyventojų prisidėjimas visos sumos kontekste sudaro 5 proc. ir tai yra 58 tūkst. eurų per visus butus“, – kalbėjo vicemerė.

Du sprogimai ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.

Savivaldybė vasarį pasiūlė, kad labiausiai nukentėjusi vidurinė namo dalis būtų išardyta ir pastatyta iš naujo, likusioms pastato dalims užtektų remonto. Kovo viduryje namo gyventojai tokiam savivaldybės planui pritarė.

Dėl įvykusio gaisro be pastogės iš viso liko 57 namo gyventojai, dalis jų persikraustė į socialinius būstus. Nelaimės priežastis dar tiriama, tyrėjams įvykio vietoje radus degių medžiagų pėdsakų, prokuratūros atstovai skelbė tiriantys pagrindinę versiją, kad sprogimą žuvęs buto savininkas galėjo sukelti tyčia.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių