Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete pristatoma naujovė – speciali relaksacinė sistema, sukurtas autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams. Apie naujovę LNL žurnalistas teiravosi dr. Eugenijaus Mačerausko.
Aleksote atidarytas vaikų dienos centras, skirtas vaikams, turintiems autizmo sutrikimą. Centro vadovai tikina, kad čia priimami tie vaikai, kurių atsisako kitos popamokinės veiklos ugdymo įstaigos.
Turintys išskirtinių gebėjimų, talentingi, labai protingi, užsisklendę, abejingi socialiniams ryšiams. Taip pristatomi vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimų. Ar šis apibūdinimas teisingas?
Ar autistai mėgsta vienatvę? Ar jie tikrai bijo bet kokio fizinio kontakto? Teigiama, kad šį įvairiapusį raidos sutrikimą turintys žmonės sunkiai užmezga socialinį kontaktą, pernelyg susitelkia į detales, mėgsta skaičius ir tvarką, neįprastai reaguoja į aplinką, sunkiai įsijaučia į kito žmogaus būseną. Tačiau kaip teigia gydytojas genetikas prof. dr. Danielius Serapinas, nors autistai bendrauja šiek tiek kitaip, jų pasaulis nėra bejausmis.
Lietuvoje auga maždaug 5 tūkst. autizmo sindromą turinčių vaikų, tačiau autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė ir autistą vaiką auginanti Kristina Radžvilaitė teigia, kad tik nedidelė jų dalis gauna reikiamą pagalbą.
Iš dviejų studentų noro vietoj kursinio darbo rašymo nuveikti ką nors įdomiau ir jų dėstytojo žmonos pasiūlymo gimė originali verslo idėja – logopedinis žaislas.