Europos Sąjunga ir Kyjivas penktadienį parėmė planus Hagoje įsteigti tarptautinę prokuratūrą, kuri padėtų tirti Rusijos veiksmus dėl agresijos nusikaltimo Ukrainoje.
Ukraina penktadienį suintensyvino pastangas kovoti su Rusijos sportininkų dalyvavimu 2024-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, vis daugėjant ženklų, kad šios žaidynės gali būti labiausiai boikotuojamos nuo Šaltojo karo laikų.
Ar tam, kad šalyje įvyktų svarbių pokyčių, pakanka uždegančios patriotiškos idėjos? Šį klausimą iš įvairių perspektyvų šmaikščiai ir genialiai nagrinėja ukrainiečių rašytojas Andrijus Liubka romane „Karbidas“.
NATO penktadienį išreiškė susirūpinimą, kad Rusija nesilaiko paskutinės likusios branduolinės ginkluotės kontrolės sutarties su Jungtinėmis Valstijomis.
Vyriausybės atstovas penktadienį pranešė, kad Vokietija išdavė leidimą siųsti tankus „Leopard 1“ į Ukrainą, Kyjivui tikintis gauti pažangesnę ginkluotę kovai su Rusijos pajėgomis.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) ketvirtadienį pareiškė, kad naikintuvų siuntimas į Ukrainą pareikalautų „mėnesių, jei ne metų“ mokymų ir kad jis ieško veiksmingiausio būdo padėti Kyjivui užsitikrinti pergalę.
Europos Sąjungos aukščiausio rango pareigūnai penktadienį Kyjive turi susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, taip pademonstruodami paramą su Rusijos invazija kovojančiai ir narystės ES bei NATO siekiančiai šaliai.