Šeimų, auginančių vaikus, neapmokestinamosios pajamos (NPD) galėtų būti prilygintos minimaliai mėnesio algai (MMA) jau nuo kitų metų, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialiniais klausimais Irena Segalovičienė.
Vidutinio atlyginimo augimas Lietuvoje per dešimtmetį buvo vienas sparčiausių tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narių – nuo 2011 iki 2021 metų jis padidėjo beveik du kartus, skelbia tarptautinės finansinių technologijų bendrovės „Tipalti“ tyrimas.
Atlikta apklausa rodo, kad keturi iš dešimties jaunuolių per ateinančius penkerius metus norėtų uždirbti 2 tūkst. eurų. Apie lūkesčius, kokį atlyginimą per penkerius metus jie galėtų gauti, pokalbis su SEB banko ekonomistu Tadu Povilausku.
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovė Laima Nagienė siūlo nustatyti, kad į aukštesnes pareigas perkeltam dėstytojui nemažėtų alga.
Vyriausybė penktadienį posėdyje pritarė, kad minimali mėnesio alga (MMA) nuo kitų metų pradžios augtų 15 proc. iki 840 eurų, o neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) – 16 proc. iki 625 eurų.
Vyriausybės siūlymas minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų didinti 15 proc. iki 840 eurų, o neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) – beveik 16 proc. iki 625 eurų, iš esmės atitinka centrinio banko siūlymus ir „suformuluotą kryptį“, sako Lietuvos banko (LB) vadovas Gediminas Šimkus.
Lietuvoje tęsiantis diskusijoms dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo, maždaug pusė iš 12-kos BNS apklaustų ekonomistų mano, kad MMA nuo sausio turėtų augti maždaug dešimtadaliu arba daugiau, atsižvelgiant į infliaciją.
Vidutinio darbo užmokesčio atotrūkis tarp šalies regionų antrąjį ketvirtį siekė 356,8 euro ir per ketvirtį sumažėjo 5,1 euro, skelbia Statistikos departamentas.
Darbo pajamos toliau auga, tačiau mažiau nei kainos. „Sodra“ skaičiuoja, kad antrąjį šių metų ketvirtį vidutinės darbo pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, padidėjo 214 eurų, arba 14 proc. Metinė infliacija liepos mėnesį priartėjo prie 22 proc. Kam labiausiai pasisekė ir kieno pajamos augo daugiausia, LNK kalbėjosi su „Sodros“ atstove Kristina Zitikyte.