Teismui pripažinus, kad Jonavos azoto trąšų gamyklos „Achema“ darbuotojų pernai vasarį pradėtas streikas laikomas pasibaigusiu, o naujai skelbiamas streikas yra neteisėtas, profesinė sąjunga siekia šį sprendimą panaikinti.
Vitės kvartale keliuką ties dviem daugiabučiais namais išardę šilutiškių bendrovės „Kavesta“ darbuotojai nesirodo jau daugiau nei dvi savaites. Statybų aikštelėje stovi palikti sunkvežimiai bei ekskavatorius, atrodo, kad darbininkai išėjo pietų ir negrįžo.
Artėjant mūšiui dėl valstybės biudžeto, kai kas streikuoja, kai kas piketuoja, taip tikėdamiesi išsikovoti didesnes algas. Jei jas daugiau kelia vieniems, kiti klausia, kodėl ne jiems.
Dienraštis rašė apie Kauno apylinkės teisme nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje teisiamas UAB „Akvasanita“ vadovas Svajūnas Jonika dėl dviejų darbuotojų susirgimo profesine liga, kuri nusinešė jaunų vyrų gyvybes. Įmonės vadovas kaltinamas darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimu.
Pramonė vis dar vangi, tačiau darbo pajamų augimas pastaruoju metu viršija kainų lygio augimą. Statistika rodo, kad praėjusiais metais vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, neatskaičiavus mokesčių, padidėjo visų ekonominės veiklos rūšių šalies įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Dabar situacija darbo rinkoje gali būti vertinama dvejopai: teigiamai iš darbuotojo pozicijos ir kiek prasčiau – iš darbdavio.
Artėjant mokytojų streikui, „Kauno diena“ aiškinasi, ar streikuoti Lietuvoje gali tik drąsiausi, ar streikuotojai finansiškai raštingi, galų gale, kas iš tiesų iš streikų laimi.
Kol vieni skundžiasi menku darbo užmokesčiu, kiti išvis jo negauna. LNK žurnalistas aiškinosi šią situaciją su UAB „Legal Balance“ vadovu Marium Šlepečium.
Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) sveikatos apsaugos darbuotojų profesinei sąjungai skelbiant, jog ligoninę masiškai palieka darbuotojai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako, kad situacija nėra tragiška, pirmadienį pranešė LRT radijas.