Jungtinės Karalystės iždo sekretorė Rachel Reeves (Reičel Rivs) pirmadienį pareiškė, kad šalies biudžete aptikta 22 mlrd. svarų sterlingų (26,1 mlrd. eurų) skylė, „paveldėta“ iš ankstesnės konservatorių vyriausybės.
Neišvengiamai didės įmokos už privalomąjį sveikatos draudimą, sako ministras Arūnas Dulkys. Ministrą stebina, kad gyventojai iš sveikatos apsaugos sistemos laukia stebuklų, nors už ją susimoka dukart mažiau nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis. Tiesa, pats didinti mokesčių nesiryžta – palieka tai ateinančiai Vyriausybei.
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jei Seime nebus pritarta Vyriausybės suplanuotam individualios veiklos apmokestinimui, tuomet ir išlaidų didinimas biudžete bus labai ribotas.
Mokesčių reforma yra kertinis prasidedančios Seimo pavasario sesijos darbas, tačiau ji neturėtų būti siejama su mokesčių didinimu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Valdančiųjų koalicijai priklausančios Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sako, kad Seimui pavasario sesijoje svarstant dalies mokesčių pertvarką frakcija tikriausiai nepalaikys nekilnojamojo turto (NT) ir kitų mokesčių didinimo. Jos manymu, iš visų Finansų ministerijos pasiūlymų gali pavykti įteisinti tik investicinę sąskaitą.
Po pusantros savaitės trukusio Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertų virtualaus tarpinio vizito, kurio metu su šalies institucijomis aptarta Lietuvos ekonominė situacija, perspektyvos ir galimos rizikos, paskelbtame TVF vertinime akcentuojama, kad Lietuva turėtų didinti mokesčius.
Po Seimo rinkimų paaiškėjus, jog formuosis centro dešinės koalicija, analitikas Nerijus Mačiulis sako, kad artimiausius ketverius metus mokesčių politika turėtų būti nuosaikesnė, be to, turėtų būti diskutuojama apie nepagrįstų lengvatų naikinimą ir perteklinius ribojimus.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad šioje kadencijoje mokesčiai didinami nebus. Visgi, pasak jo, prie jau rudenį siūlyto prekybos tinklų mokesčio žadama grįžti.