Lietuvių kūrėjų parodų pristatymu prestižiniame Pompidou (Pompidu) meno ir kultūros centre Paryžiuje penktadienio vakarą bus oficialiai atidarytas Lietuvos sezonas Prancūzijoje, truksiantis iki gruodžio vidurio.
2026-uosius minint žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais, jo atminimą siūloma įprasminti konferencijomis, parodomis, knygomis, progine moneta.
Rugsėjo 9–15 d. Kaune vyks tarpdisciplininis šiuolaikinio meno festivalis, kuris miesto gyventojus ir svečius pakvies į teatro spektaklius, filmų festivalį, šiuolaikinio meno parodas, performanso meno programą, diskusijas ir koncertus.
Rugpjūčio 14–15 d. kviečia respublikinis folkloro festivalis „Obelynės žolinė 2024“. Prof. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje organizuojamas jau tradicija tampantis festivalis žada laisvą bendravimo atmosferą, didelį veiklų pasirinkimą su galimybe jose dalyvauti patiems, tiesioginį ir įtraukiantį bendravimą su atlikėjais ir meistrais, autentiškumo auros pojūtį.
Įvykių, ženklinančių XXI a. 3-iąjį dešimtmetį, kontekste susivokėme, kad būti draugėje yra (gyvybiškai) svarbu. Palaipsniui sugrįžimas prie bendruomeniškumo pradeda keisti vyravusią visuomenių individualėjimo tendenciją.
Klaipėdos Skulptūrų parkas pamažu tampa nauju traukos centru dėl išskirtinių renginių. Šiemet čia vyko festivaliai, performansai, koncertai, parodos, dirbtuvės. Planuojama, kad rudenį klaipėdiečių vėl lauks siurprizai.
Liepos 29 d.
Parkas prie Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus:
8.30 val. sporto klubo „Pantera“ treniruotės pagal projektą „Lavink greitį, reakciją ir balansą ant BELLICON batutų“.
Liepos 30 d.
Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia:
19 val. baroko vakaras su Anykščių kultūros centro istorinių šokių kolektyvu „Baltoji pavana“, skirtas artėjantiems M. K. Sarbievijaus ir baroko literatūros metams.
Parkas prie Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus:
18.30 val. sporto klubo „Pantera“ treniruotės pagal projektą „Lavi
Mutacija tarp vandens, vėjo, laivų ir žuvėdrų – dviejų skirtingų žanrų kūrėjų darbai susiliejo vienoje erdvėje. Naujojoje Klaipėdos galerijoje lankytojų teismui atvertos metalo meistro Artūro Tamašausko ir tapytojo Gintaro Pankevičiaus parodos.
Galerijoje „Drobė“ retai sutiksi užsienio autorių parodų, tačiau būtent birželis pasipildė šia patirtimi. Nuo 13 iki 30 d. šioje erdvėje galima patyrinėti Kauno kūrybinių industrijų centro (dar žinomo kaip „Artkomas“) meno rezidencijos dalyvių sukurtus darbus. Nuo Ispanijos iki Kroatijos, nuo Vokietijos iki Ukrainos – darbai atspindi ne tik pačius menininkus, bet ir jų patirtį Kaune, Vilniuje, Šiauliuose, Nidoje ar kitame Lietuvos kampelyje.