Lietuviai kelionėms dažnai renkasi šiltus kraštus, tačiau keičiantis klimatui ir karštėjant orams pasaulyje plinta nauja keliavimo mada, vadinama „coolcation“, lietuviškai – vėsios atostogos.
Lietuviai kelionėms dažnai renkasi šiltus kraštus, tačiau keičiantis klimatui ir karštėjant orams pasaulyje plinta nauja keliavimo mada, vadinama „coolcation“, lietuviškai – vėsios atostogos.
Šiemet „Kalnapilio Nealkoholinio“ alaus butelių ir skardinių etikečių išvaizdą papildė inovacija – šalčio indikatorius, kuris atvėsus alui iki tinkamos temperatūros pakeičia spalvą ir leidžia mėgautis tinkamos temperatūros gėrimu. Tad alaus etiketė nuo šiol taps ir funkcionali – net 66 proc. apklaustų šalies gyventojų šią naujovę vertina kaip unikalią ir reikalingą.
Netikėtai šiltas kovas labai anksti pabudino augalus, bet dabar į Centrinę ir Šiaurinę Europą sugrįžę šalti orai pridarė daug problemų sodų ir vynuogynų augintojams.
Lietuvai kitą savaitę sinoptikai prognozuoja šlapdribą, o kai kur ir sniegą, o štai Balkanų gyventojai jau išsitraukė žiemines striukes. Kai kur orai pasikeitė drastiškai – per vieną parą temperatūra nukrito nuo beveik 30-ies laipsnių šilumos iki nulio ir net žemiau.
Praėjusią naktį didžiojoje dalyje Lietuvos spaudė šaltukas. Šiauriniuose ir vakariniuose šalies rajonuose šalo iki beveik trijų laipsnių, o dirvos paviršius įšalo ir dar daugiau, kai kur iki beveik septynių laipsnių šalčio. Tad vos pradėjus džiaugtis sužydėjusiais medžiais ir išsprogusiais gėlių pumpurais, šie nušalo.
Naujosios Akmenės autobusų stotyje žiemą keleiviams tenka autobusų laukti šaltyje, o, prireikus į tualetą, lieka kentėti ar ieškoti jo kažkur kitur – aplinkinėse parduotuvėse.
Greitai išsikrauna telefono baterija? Mobilusis nebesikrauna visai? Gali būti, kad dėl visko kaltas šaltis ir drėgmė. Kaip saugoti telefoną, ausines ir išmanųjį laikrodį žiemą, kad nesugestų? Kaip naudoti įrenginius, kad jie tarnautų ilgiau?