Mokslo metų pradžią švenčia ir rečiau minima mokslo įstaiga – Kunigų seminarija. Jų Lietuvoje yra trys. Stojančiųjų gausos nėra, tačiau savęs pažinimo ir studijų kelionei čia skiriama septyneri metai.
Į Kauną grįžta jau 34 metus skaičiuojantis Tarptautinis šokio festivalis „Aura“. Šiuolaikinio šokio tradicijas be pertraukos puoselėjantis renginys ištikimai laikosi savo vizijos: festivalyje – tik pripažinti šokio meistrai ir jų visame pasaulyje kokybės ženklu tapusi kūryba.
„Kauno detalių“ video pasakojimai – „Kauno dienos“ portale! Vienas šio projekto tikslų – kad patys kauniečiai geriau pažintų ir dar labiau pamiltų savo miestą. Nes, kaip sako „Kauno detalių“ įkūrėjas Laimonas Užomeckis,: „Kaunas – didelė stora knyga, tačiau kasmet iš jos išplėšiami puslapiai. Tad reikia skubėti įamžinti tai, kas likę.“
Jei būčiau animacinių filmų kūrėja, išgirdusi pavadinimą „gleivūnai“ išsyk vaizduotėje imčiau piešti mielus žaislinius gyvūnėlius, vaikų vadinamus šlykštukais. Tinklaraščio „2Biologists“ įkūrėja Eglė Vičiuvienė, fotografuojanti gleivūnus, sutinka, kad, pripiešus akytes ir burnytes, gleivūnai iš tiesų galėtų tapti mielais animacinių filmukų herojais, nors iš tiesų tai vienaląsčiai organizmai, paplitę visame pasaulyje.
Nuotraukų albumuose sugula daugiau nei tik pavieniai kadrai, pasakojantys apie šeimos šventes, atostogas ar kitus įvykius. Juose išsaugomos legendos apie giminės narius, kurių neteko pažinti, istorijos apie šeimynykščių jaunystės dienas, pasakojimai apie mūsų pačių vaikystės akimirkas, kurių (ne)išliko atmintyje. Kuo senesnis nuotraukų albumas, tuo daugiau jame atminties.
Elektroninės muzikos autorius Nikita (Nikita Kiriuchinas) savo muzikinėje kūryboje su šiuolaikinėmis technologijomis derina tradicinio folkloro skambesį. Jo muzika – kvietimas pažvelgti į ateitį, tyrinėti žmogaus santykį su technologijomis ir pačiu savimi.
Kauno senjorai Dainavos parke išlydėjo vasarą. Su dainomis, stalais, lūžtančiais nuo vaišių, azartiškomis šachmatų partijomis ir naujais pasivaikščiojimų bičiuliais.
Parko galerijoje atidaryta tapytojo Artūro Braziūno paroda „Remix“. Parodos pavadinimas tarsi užsimena apie tai, kad joje eksponuojami naujai pertapyti dailininko darbai, greta jų eksponuojant ir fotografijas, parodančias, kaip darbai atrodė iki pakeitimų.
Širdyje tebenešiojantis teatrą, bet ne nuoskaudas, į spektaklius Vytautas Balsys žiūri kaip chirurgas į pacientą. Pilnatvę randa knygose ir tekstuose, kurie gimsta iš prisiminimų.
Kai svarstoma apie nesutarimų prigimtį, dažnai cituojama Alberto Einšteino įžvalga: „Kur yra žmogus, ten bus karas“. Stebint pastarojo meto kovas dėl kulinarinio identiteto, kirba perfrazuoti: kur yra barščiai, ten bus karas. Ar karšti, ar šalti – nesvarbu, taiką vis tiek sunku pasiekti.